NK VARAŽDIN - NK ISTRA 1961

FOTO Šok u Varaždinu - Istra izjednačila iz jedanaesterca u posljednjoj sekundi

Objavljeno: 28.11.2020. 15:02

Zadnja izmjena: 28.11.2020. 17:35

Derbi začelja HT Prve lige, susret 13 kola između Varaždina i Istre 1961 započeo je minutom šutnje u spomen na preminulog Diega Maradonu. Prvo poluvreme prošlo je u izmjenjivanju ekipa u pritisku na suparnički gol, dok je drugo poluvrijeme donijelo puno zanimljiviji nogomet i dva neuobičajena gola. Kobačni rezultat 1:1.

U prvom poluvremenu Varaždina je igrao "toplo - hladno". Početak susreta pripao je gostujućim nogometašima, koji su pokazali više agresivnosti i htijenja. Zatim je Varaždin uspostavio ravnotežu ali bez izglednijih situacija. U drugom dijelu prvog poluvremena ponovo Istra dominira i pritišće Varaždin, kruže oko gola ali na sreću domaćih nogometaša ne uspijevaju postići gol. Pred kraj poluvremena Varaždin uzvraća uz nekoliko poluprilika. Na kraju i statistika govori u prilog izjednačenom poluvremenu, udarci na gol 4:3, izgledne prilike 1:2, korner 2:4, posjed lopte 49%:51%).

Drugi dio susreta donio je življu igru Varaždina. Ulaskom Petkovića kao da je živnula varaždinska ekipa, a njegov udarac u 49. minuti prethodio je neuobičajenoj situaciji za gol Varaždina. Nakon jednog duela Peco se primio za bedreni mišić i kao da su svi mislili da će netko izbaciti loptu u aut da mu se ukaže pomoć ali Obregon kreće u solo akciju i postiže gol u 51. minuti za euforiju u varaždinskoj ekipi. Od tada Varaždin igra puno sigurnije uz manje grešaka u dodavanjima, a istovremeno Istra više nije dominantna ekipa. Posavec je bio u prilici "jedan na jedan" s vratarom gostiju ali pogađa gredu i tako u 90. minuti ne uspijeva potvrditi pobjedu za Varaždin.  Istra u šoku nakon primljenog gola tek se pred kraj utakmice u potpunosti vratila u igru, i tada u posljednjoj minuti sudačke nadoknade Benko igra rukom u varaždinskom šesnaestercu i sudac, nakon pregledavanja snimke dosuđuje kazneni udarac. Njastrožu kaznu realizira Gržan za konačnih 1:1.

Tijek susreta:

90' GOL Gržan pogađa iz jedanaesterca 1:1

90' Jedanaesterac za Istru kanon provjere VAR-a

90' Igrači Istre traže igranje ruke Benka u šesnaestercu Varaždina

90' Posavec pogodio gredu u izglednoj prilici "jedan na jedan" s golanom Istre

89' Mini pritisak Istre, korner za goste.

85' Žuti karton za Benka

83' Izmjena u Varaždinu izlazi Obregon ulazi Benko

73' Varaždin i dalje napada i pritišće Istru

65' Varaždin igra sve sigurnije, a u igri Istre se vidi nervoza i nesigurnost nakon primljenog gola. Zanimljivija utakmica, pogotovo za navijače Varaždina.

63' Nova izmjena zbog ozljede u Varaždinu, Urata izlazi a ulazi Grgec

60' Prilika za Istru

59' Đurasek puca s ruba kaznenog prostora ali sam okorner

58' Varaždin igra puno bolje, nestalo je pritiska koji se osjećao u igri varaždina

52' Izlazi ozlijeđeni Peco a ulazi Daničić, u redovima Istre isto izmjena, izlazi Paez a ulazi Perera

51' GOOOOL Obregon dovodi Varaždin uvodstvo iz solo prodora, nakon ozljede Peco svi su mislili da će netko izbaciti loptu u aut ali Obregon se sjurio prema gulu Istre i postigao gol

49' Petković u protunapadu pucao s oko 25 metara ali je udarac bio neprecizan i otišao preko gola.

46' Dvostruka izmjena u Varaždinu Petković i Posavec ulaze, a izlaze Delić i Skorup

45' Peco preko gola, nakon dorbog prodora Obregona.

43' Varaždin sve bolji pritišće Istru, napadi sve češći ali bez završnice

40' Ponovo se igra na sredini, Varaždin uspostavio ravnotežu na terenu

38' Korner za Varaždina ali bez opasnosti za gol Istre

38' Izašao Guzina a ušao Fuentes, u ekipi Istre

35' Delić pucao preko gola i tako nakon dugo vremena dovršio jedan napad Varaždina

33' Nakon početnog pritiska Istre, u prvih desetak minuta, sada ponovo Istra vodi igru i ne dozvoljava Varaždinu organizirati niti jedan napad.

31' Varaždin ne uspijeva zadržati loptu, Istra agresivnija i kruži oko domaćeg gola.

29' Pritisak Istre, igra se na polovici Varaždina.

25' Korner za Istru ali Horkaš na mjestu

20' Još jedna prilika Varaždina ali se napadači nisu snašli u šesnaestercu

18' Odličan udarac je uputio Peco ali je golman Istre bio na mjestu

17' Istra u novoj izglednoj prilici

13' Varaždin uspostavio ravnotežu na terenu

11' Prilika za goste i novi korner

8' Korner za Istru ali bezopasnosti po gol Varaždina

6' Nakon početnog ispitivanja snaga Istra napa.

Varaždin - Istra 1961 1:1 (0:0)