TIJEK UTAKMICE: NK Varaždin - Dinamo (B) 1-2

Objavljeno: 04.08.2011. 16:46

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:10

Nogometaši Dinama iz Bukurešta pobjedom od 1-2 u Varaždinu plasirali su se u posljednje pretkolo kvalifikacija za Europsku ligu.

Varaždinski nogometaši ipak nisu uspjeli napraviti čudo i izbaciti Dinamo iz Bukurešta. Rezultatom 1-2 (1-2) i ukupnim rezultatom 4-3, Rumunji su se plasirali u 4. pretkolo Europske lige.

Usprkos porazu, Varaždinci su odigrali odličnu utakmicu i nisu bili lošiji suparnik. No greške u obrani koštale su Varaždince većeg dosega od časnog poraza.

U dresu NK Varaždina posebno se danas istaknuo Tkalčić, koji je odlično kontrolirao obranom, te spriječio brojne pokušaje rumunjskih napadača. I vratar Krklec je u nekoliko prigoda odlično reagirao, spašavajući obranama gol domaćina.

Tijek utakmice:

95' - Gotova je utakmica u Varaždinu, Dinamo (B) ukupnim rezultatom 4-3 prolaze u 4. pretkolo kvalifikacija za Europsku ligu. Varaždinci su za današnju borbenost i pokazano dobili zasluženi pljesak gledatelja
92' -
Žuti karton za Rumunje, Varaždinci pokušavaju dugim loptama doći do šesnaesterca Dinama
90' -
Igrat će se pet  minuta nadoknade, Varaždinu treba gol za produžetak
86' -
Sačer zarađuje žuti karton, gotovo da stiže loptu koja je vraćena Balgradeanuu, ali rumunjski vratar prvi stiže do lopte i ispucava je na tribine, ali Sačer mu je pritom nepropisno uklizio
84' -
Rumunjski igrači počinju s "kampiranjem na travi", gledatelji reagiraju sa "Cigani, Cigani", rumunjski navijači ne ostaju dužni skandiranjem "Srbija, Srbija"
80' - Velika šansa za Dinamo.
Loptu nakon kornera na drugoj vratnici Moti je uputio prema vratima Krkleca, no varaždinski vratar ponovno je nesavladiv. Skida i odbijanac Niculaea prije nego što je lopta izbačena iz šesnaesterca
75' - Odlična šansa za Varaždin.
Cerovečki je izborio slobodni udarac na 20 metara. Lopte se prihvaća Nikola Šafarić i šalje oštar udarac, koji prolazi tik uz vratnicu. Balgradean ne bi imao nikakve šanse da je lopta išla u okvir!
72' -
I Tkalčić puca iz daljine, lopta odlazi daleko od vratnice. Varaždin mora jače pritisnuti žele li izjednačiti i dohvatiti produžetke
71' -
Najveća zvijezda Rumunja Gabriel Torje zaradio je žuti karton nakon grubog prekršaja na Šimeku
69' - Odlična šansa za Varaždin.
Nakon kornera za Varaždin, loptu u visokom padu ne lovi Balgradean, lopta se odbija po šesnaestercu, i dolazi do Gluhaka, koji s desetak metara puca visoko preko gola
66' - Odlična šansa za Dinamo.
Torje petom u šesnaestercu ostavlja loptu za Munteanua, koji oštro puca, ali Krklec odbija loptu u korner. Nakon kornera Patrescu puca prema golu, ali Gluhak odbija loptu s gol crte
63' -
Prva izmjena u Dinamu, umjesto mlade zvijezde Alexea u igru ulazi Patrescu. Mijenja i Toplak, umjesto Golubara ulazi Danko Cerovečki
58' -
Još jedan udarac Rumunja iz daljine, ovaj puta Munteanu, ali i to Krklec brani. Varaždinci kontroliraju igru, Rumunji pucaju
51' -
Prvi udarac Rumunja u drugom poluvremenu, Danciulescu puca s 20-ak metara, Krklec lako brani
48' -
Žuti karton za Niculaea, nakon sviranog zaleđa upućuje loptu prema golu
47' -
Drugi korner za NK Varaždin, Balgradean daleko izlazi i loše izbija, nitko nije blizu lopte da uputi udarac
46' -
Ulazi Marko Trojak, u svlačionici je ostao Davor Vugrinec koji zbog ozljede nije mogao nastaviti utakmicu.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme
45' - Kraj prvog poluvremena.
Usprkos vodstvu Dinama, NK Varaždin je odličan, velik dio poluvremena gol je "visio" u zraku, a manjkala je samo konkretna završnica i malo sreće. Razlog za zabrinutost jedino daje znak Vugrinca za zamjenu, izgleda da je ozlijeđen
44' -
Tkalčić ubire veliki pljesak, dugu loptu upućenu prema Niculaeu u napad, Tkalčić nakon odličnog sprinta prvi dostiže i vraća Krklecu
42' -
Odličan udarac Vugrinca s preko 20 metara, Balgradean jedva lovi i odbija loptu, a rumunjska obrana čisti opasnost
40' -
Nakon dužeg vremena bez udaraca, Tkalčić se odvažuje. Opalio je s oko 30 metara, lopta odlazi preko vratnice. NK Varaždin napada i kontrolira loptu, iznenađuju pristupom i mirnoćom u igri. Igra se uglavnom na polovici Rumunja
34' -
Prvi korner na utakmici za Varaždince, Rumunji su također izveli tek jedan
27' -
Odlična utakmica u Varaždinu, potpuno otvorena. Varaždinci nisu "skinuli gaće" pred jakim Rumunjima, šanse se nižu na obje strane
26' - Velika šansa za Varaždin!
Čim se krenulo s centra, Varaždin odigrava akciju, Golubar ubacuje prizemnu loptu s lijeve strane, koja iznenađuje obranu Rumunja, ali i Glavinu koji ne upućuje dovoljno jak udarac da savlada rumunjskog vratara, koji uspijeva odbiti loptu
25' -
Rumunji ponovno dolaze u vodstvo. Ponovno Krklec brani udarac, ovaj puta Torjea iz slobodnog udarca s oko 20 metara. Na kratko odbijenu loptu nalijeće Munteanu i iskosa s pet matara šalje loptu u drugi kut za vodstvo Rumunja
25' - GOOOOL 1:2 za Dinamo, strijelac Munteanu!
24' -
Žuti karton za Ivana Conjara, nakon naguravanja s Danciulescuom na centru. Karton je izazvao negodovanje navijača
17' - Kakva šansa za Varaždin!
Vugrinec je povukao kontru, i daje desno iskosa za Sačera. Pozicija ista kao i kod Glavine, ali Sačer s deset metara puca daleko od vrata. Bila je to čista prilika za vodstvo!
14' -
Varaždinci izjednačuju iz prvog udarca po golu, Sačer gura loptu za Glavinu u šesnaesterac, koji oštro puca po zemlji. Balgradean kratko odbija loptu, a Golubar ju šalje pod prečku za izjednačenje
13' - GOOOOOL 1:1 Strijelac Golubar!!!!!!
12' -
Prvi žuti karton na utakmici, Alexe na centru ruši Tkalčića, sudac bez razmišljanja vadi žuti karton
10' -
Velika greška Krkleca, koji loptu loše ispucava Torjeu na 20-ak metara od gola. Srećom, udarac Torjea odlazi tik preko gola
7' - Iz prve akcije Rumunji zabijaju gol. Krklec brani prvi udarac glavom Niculaea, ali na odbijenu loptu nalijeće Danciulescu i jakim udarcem s desetak metara šalje loptu u kut za vodstvo Rumunja
6' - GOOOOL - 0:1 za Dinamo (B), strijelac Danciulescu
5' -
Početno ispitivanje snaga, Varaždinci zasad ne izgledaju impresionirano Rumunjima
1' -
Počela je utakmica, Varaždinci traže malo "čudo" i prolaz u posljednje pretkolo doigravanja za Europsku ligu. Na stadionu se okupilo oko pet tisuća gledatelja, a stigla je i skupina od oko stotinjak navijača Dinama iz Bukurešta koji su smješteni na jugu

SASTAVI:

NK VARAŽDIN: Krklec - Tkalčić, Gluhak, Conjar, Šimek - Šafarić, Aganović - Sačer, Glavina, Golubar - Vugrinec
NK DINAMO (B): Balgradean - Rus, Scarlatache, Moti, Diabate - Torje, Kone, Munteanu, Alexe - Danciulescu, Niculae
Suci: Valašek, Mokoš, Chladek (Slovačka)