NK VARAŽDIN - HNK GORICA

FOTO U završnici susreta Gorica deklasirala grogirani Varaždin i pobijedila 1:5

Objavljeno: 14.08.2020. 20:03

Zadnja izmjena: 14.08.2020. 22:04

Počela je najneizvjesnija nogometna sezona u HT prvoj ligi u 1. kolu prvu utakmicu igraju Varaždin i Gorica.

Obje ekipe ušle su u novo prvenstvo u želji da naprave korak naprijed u svom položaju na prvrnstvenoj ljestvici. Gorica od sredine prema vrhu, a Varaždin prema sredini.

Prvo poluvrijeme je počelo klasičnim ispitivanjem snaga igralo se oprezno na sredini terena. Kako je odmicalo vrijeme Gorica je preuzimala "konce igre u svoje ruke". Imali su izgrađenije akcije, a Varaždin je prijetio iz kontranapada. U 19. minuti se tako nakon proigravanja Drožđeka Obregon našao u stopostotnoj situaciji, "1 na 1" i promašio loptu svega nekoliko metara od gola. Gosti uzvraćaju s nekoliko poluprilika, a Ndiaye stvara velikeprobleme varaždinskoj obrani. U 30. minuti Čabraja skoro dovodi goste u vodstvo ali iskosa s lijeve strane puca i lopta prolazi paralelno s gol linijom i rezultat ostaje nepromijenjen. Nakon toga dvije poluprilike Delića i Obregona. Gosti pritišću i u 38. minuti gol za goste, nakon što se Špikić odlično snašao u šesnaestercu i prevario Zeleniku. Do kraja poluvremena Varaždin je zaigrao malo bolje ali vez pravih prilika za pogodak.

Drugi dio susreta donio je igru slično kao i pred kraj prvog dijela, Gorica napada a Varaždin prijeti iz kontranapada. Nakon duljeg pritiska gostiju jedan kontranapad domaćin u kojem se najbolje snašao Đurasek i postigao gol za 1:1. Varaždinci su se dobro držali skoro do samog kraja susreta. U 82. minuti Mudrinski iz malonogometne akcije dovodi Goricu opwet u prednost. Varaždin sve više pada u igri što gosti koriste i u samoj završnici slijedi golijada. U sudačkoj nakoknadi postižu gosti tri gola, Doka, Čanađija i Mudrinski svladali su grogiranu varaždisku obranu.

Tijek susreta:

90' GOL 1:5 Mudrinski glavom poentirao dok su ga samo pogkedom pratili varaždinski braniči.

90' GOL Čanađija pogađa za 1:4, grogirani Varaždin uz manjak koncentracije dozvolio je da ga Gorica pobijedi visokim rezultatom.

90' GOL 1:3 Doka preciznim udarcem s desne strane pronašao je nečuvani dio Zelenikine mreže i postigao gol za potvrdu pobjede Gorice.

88' Petković lijepo pucao nakon izrađene akcije ali pokraj gola Gorice.

82' GOL 1:2 Igrači Gorice izmiješali obranu Varaždina i u malonogometnoj akciji postigli gol za novo vodstvo. Mudrinski je loptu ugurao u varaždinsku mrežu.

80' Benko efektnim škaricama pucao pokraj gola Gorice.

77' Drožđek se odličnim sprintom izborio za loptu u kontranapadu i pucao s ruba šesnaesterca ali u Kahlinu.

75' Izmjena u Varaždinu Benko ulazi a izlazi Obregon, izlazi Senić a ulazi Grgec.

73' Izmjena u Gorici izlaz Dvorneković a ulazi Mudrinski.

73' Odličan prodor Drožđeka s lijeve strane i dobro ubačena loptu Obregonu ali on ometan puca pokraj gola.

72' Ndiaye ponovo u stopostotnoj prilici ali promašuje gol. Gorica se oporavila od šoka nakon primljenog pogodka i ponovo pritišću Varaždin.

65' Izmjena u Gorici izlazi Špikić a ulazi Lovrić.

63' GOOOOL iz kontranapada nakon dugog pritiska Gorice Đurasek odlično puca za 1:1.

59' Ponovo minipritisak Gorice, Varaždin ne može izaći s loptom sa svoje polovice, a gosti "pletu mrežu" oko varaždinskog gola.

52' Nastavlja se igra iz prvog dijela, Gorica odaje dojam kvalitetnije i organiziranije ekipe.

46' Dvije izmjene za Varaždin Kolarić izašao, a ušao Petković, Delić izašao a ušao Šabić.

45' Varaždi se malo trgnuo do kraja poluvremena ali bez izglednije prilike.

38' GOL 0:1 Špikić, on je odlično reagirao na odlično ubačenu loptu u šesnaesterac i postiže gol.

37' Varaždin u velikim problemima, ne mogu loptu iznijeti iz svog šesnaesterca, Ndiaye radi puno problema varaždinskoj obrani.

35' Obregon u prilici da puca s ruba šesnaesterca ali ponovo loše puca.

34' Nakon minipritiska gostiju Varaždin u kontranapadu i Delić iz daljine puca i skoro vara vratara Gostiju.

30' Čabraja dobro pucao iz neposerdne blizine ali Zelenika namjestu. Varaždin je pao u igre, gosti sve više kontroliraju utakmicu.

28' Ndiaye žuti karton zbog simulacije jedanaesterca.

27' Ndiaye došao u stopostotnu priliku 1 na 1 sa Zelenikom ali je promašio gol.

25' Gosti su imali dvije poluprilike nakon velike prilike Obregona ali se rezultat nije promijenio.

22' Žuti karton za igrača Gorice Kalik.

19' Stopostotna prilika za Varaždin, nakon lijepog proigravanja Drožđeka Obregon je promašio gol sa svega nekoliko metara.

15' Još uvijek izjednačena situacija na terenu, s tim da Gorica možda ima blagu premoć, a Varaždin više prijeti iz kontranapada.

10' Žuti karton za Muhammeda, igrača Gorice zbog prekršaja nad Obregonom na sredini terena.

4' Početno ispitivanje snaga, najviše se igra na sredini terena

Varaždin - Gorica  (0:1)