NK VARAŽDIN - GNK DINAMO

FOTO Varaždin dobro odigrao drugo poluvrijeme ali Dinamo odnosi bodove

Objavljeno: 06.06.2020. 20:20

Zadnja izmjena: 06.06.2020. 22:57

U prvom kolu nakon korona stanke Varaždin i Dinamo odigrali su 1:3 (0:2) u susretu 27. kola Hrvatski telekom Prve lige.

Susret je počeo bez uobičajenih pozdrava igrača, već je svaka ekipa izašla posebno na svoju stranu terena.

U susret je Varaždin ušao ambiciozno i uputio prvi udarac prema Dinamovom golu već u 2. minuti. Đuresak je pucao s ruba šesnaesterca tik iznad grede. Ali vrlo brzo Dinamo preuzima igru i već u 7. minuti Kadzior s peterca puca pokraj lijeve stative Nevistićevog gola. U 13. minuti Ademi prima loptu na rubu šesnaesterca i rutinski šalje loptu u gol za 0:1. Samo pet minuta kasnije Vinko Petković napravio je prekšaj nad Ademijem i sudac Župan sudi najstrožu kaznu za goste. Bruno Petković je precizan i Dinamo vodi 2:0. Do kraja poluvremena Nevistić drži Varaždin u životu. U 35. i 45. minuti brani stopostotne šanse Gvardiolu i Gojaku.

U drugo poluvrijeme Varaždin ulazi s tri izmjene, Teklić umjesto Glavine, Obregon umjesno Benka, Mehdikhani umjesto V. Petkovića. Domaći nogometaši ponovo bolje i žustrije ulaze u poluvrijeme a Dinamo kao da je malo usporio svoju igru. Domaću prednost u igri iskoristio je Obregon i u 79. minuti snažnim udarcem s dvadesetak metara postigao gol za 1:2. U sudačkoj nadoknadi popustila je koncentracija domaćih igrača, što koristi svježi Marin i postiže gol za konačnih 1:3.

Tijek susreta:

90' 1:3 Marin postavlja konačan rezultat.

90' Igraju se tri minute sudačke nadoknade vremena.

89' Izmjena u Dinamu Oršić izlazi ulazi Marin.

88' Prilika za Dinamo ali su se varaždinski obrambeni igrači dobro snašli i otklonili opasnost.

79' GOOOOL  Obregon 1:2 snažnim udarcem s dvadesetak metara vara Livakovića i smanjuje vodstvo gostiju.

74' Još jedna izmjena u Varaždinu izlazi Guera Djou a ulazi Senić.

70' Varaždin se trudi i trenutno ima više od igre.

66' Dinamo radi izmjene Đira umjesto Mora i Kulenović umjesto Brune Petkovića.

50' Varaždin je ponovo ušao žustrije u poluvrijeme.

46' Varaždin u druo poluvrijeme ulazi s tri nova igrača: Teklić umjesto Glavine, Obregon umjesno Benka, Mehdikhani umjesto V. Petkovića.

45' Gojak je ukrao loptu na rubu varaždinskog šesnaesterca i pucao ali je Nevistić odlično obranio i loptu u korner.

44' Pao je ritam igre igrači obje momčadi kao da čekaju kraj poluvremena.

41' Žuti karton Bruno Petković.

35' Korner za Dinamo Gvardiol puca glavom ali Nevistić odlično brani.

34' Slobodan udarac za Varaždin na rubu šesnaesterca. Đrožđek puca pod gredu ali Livaković izbacuje u korner.

32' Drožđek žuti karton

25' Susret trenutno u malo "mirnijim vodama" ali Dinamo i dalje vodi igru.

18' GOL 0:2 Petković 0:2 (11m), varaždinski Petković skrivio je jedanaesterac prekšajem nad Ademijem.

13' GOL 0:1 Ademi odlično prima loptu na rubu šesnaesterca i kroz noge pogađa Nevistićevu mrežu.

11' prvi korner za Varaždin.

9' Prvi korner za Dinamo.

7' Kadzor iz gužve u šesnastercu pucao pokraje lijeve stative Nevistićevog gola

6' Dinamo preuzeo igru

3' Nova akcija i napad Varaždina.

2' Prva akcija i Varaždin uputio udarac prema golu Dinama, Đurasek pucao iznad gola.