NK VARAŽDIN - NK SLAVEN BELUPO

FOTO Susjedski derbi: Varaždin izgubio vrlo važne bodove protiv Slaven Belupa

Objavljeno: 23.10.2020. 18:00

Zadnja izmjena: 23.10.2020. 19:53

U prvom susretu 9. kolu HT Prve lige igrao se susjedski derbi između Varaždin i Slaven Belupa. Gosti su osvojili sva tri boda u važnom međusobnom susretu i tako se odlijepili do donjeg dijela prvenstvene ljestvice.

U prvom dijelu susreta gosti iz Koprivnice mogu biti zadovljniji od domaćih nogometaša. Na samom početku izmjenjivale su se poluprilike, igralo se otvoreno napadački. Što je vrijeme odmicalo tako su gostio preuzimali igru i u 18. minuti na jednu dobru nabačenu loptu s lijeve strane, nečuvani Krstanović prima loptu i rutinski postiže gol za prednost Slaven Belupa. Nakon što su se oporavili od početnog šoka Varaždinci počinju ozbiljnije napadati aali bez uspjeha. Igra postaje oštrija pa sudac Čuljak smiruje situaciju na terenu žutim kartonima. Dok kraja poluvremena treba izdvojiti jaki i precizni udarac Senića u 45. minuti s tridesetak metara od gola gostiju ali golman Filipović uspio je obraniti svoju mrežu.

Drugi dio susreta prošao je u malo boljoj igri Varaždina, ali već u 50. minuti iz kontranapada gosti preko Bačelića povećavaju svoje vodstvo na 0:2. Tijekom poluvremena nastavlja se terenska inicijativa Varaždina ali bez opasnosti po gol Slaven Belupa. Gosti prijete kontranapadima, od kojih treba izdvojiti onaj Krstanovića u 74. minuti kada 1 na 1 izlazi pred Zeleniku, ali varaždinsk igolman izlazi kao pobjednik. Terenska inicijativa Varaždina dolazi na naplatu u 83. minuti kada Petković smanjuje na 1:2, ali to je bilo sve u rezultatskom smislu do kraja susreta. Završnica prolazi u nervoznoj igri domaćih i brojnim prekršajima.

Tijek susreta:

90' Senić je dobio drugi žuti karton i isključen je iz susreta.

83' GOOOOOL 1:2 Petković ulazi u šesnaesterac s desne strane i iskosa provlači loptu između Filipovića i stative za smanjenje prednosti Slaven Belupa.

79' Varaždin dosta griješi u predaji lopte, pogotovo u zadnjem pasu.

74' Stopostotna prilika za Krstanovića ali Zelenika brani udarac 1 na 1, nakon kontranapada gostiju.

71' Memija žuti karton, zbog prekršaja na sredini terena s kojim je spriječio kontranapad Slaven Belupa.

67' Pao je ritam utakmice, gosti su zadovoljni rezultatom i povukli su se te prijete kontranapadima a Varaždinci u bezidejnim napadima troše snagu.

61' dvostruka izmjena u Varaždinu izlaze Drožđek i Delić a ulaze Petković i Peco.

56' Žuti karton Božić zbog prekršaja na sredini terena.

50' GOL 0:2 Bačelić iz kontranapada, nakon nepažnje domaće obrane povisio vodstvo Slaven Belupa.

49' Varaždin odlučnije ušao u drugo poluvrijeme, igra se samo na polovici gostiju.

46' Izmjene u Varaždinu, izašli Urala i Elezi a ušli Daničić i Kolarić.

45' Senić iz daljine uputio odličan udarac prema golu gostiju ali je Filipović uspio obraniti.

38' Žuti karton Bačelić. Igra se puno žustrije.

35' Žuti karton Senić, zbog prekršaja na Krstanoviću, tridesetak metara od gola.

31' Gosti ponovo preuzeli igru i prijete Varaždinu.

25' Nakon šoka poslije primljenog gola, probudio se napad Varaždina i stvaorio je dvije,tri poluprilike.

18' GOL 0:1 Krstanović. Brzom akcijom preko desne strane lopta dolazi do nečuvanog Krstanovića koji rutinski postiže gol.

16' Prekšaj za SB sa oko 18 metara od gola i žuti karton Milić. Glavčić pucao ali u korner od živog zida.

15' Drožđek u dobroj prilici ali puca pokraj gola, nakon lijepe akcije po lijevoj strani.

12' U ovom dijelu igre gosti iz Koprivnice imaju malo više loptu u svojim nogama.

7' Igra se otvoreno, obje ekipe pokazuju želju za ofenzivnom igrom.

4' Drugi korner za Varaždin, dobro nabačena lopta u peterac ali je golman gostiju bio na mjestu.

2' Korner za Varaždin, ali bez opasnosti po vrata  Slaven Belupa.

1' Zbog male nesigurnosti u obrani Varaždin skoro dozvolio gostima da upute prvi udarac na gol.

Varaždin - Slaven Belupo (0:1)