5. KOLO 2. HNL KUSTOŠIJA - VARAŽDIN

Preokret u utakmici 5. kola 2. Hrvatske nogometne lige NK Kustošija - NK Varaždin 2:1 (0:1)

Objavljeno: 21.09.2018. 16:31

Zadnja izmjena: 22.09.2018. 07:55

Utakmica 5. kola 2. HNL NK Kustošija - NK Varaždin igra se od 16,30 sati na igralištu  u zagrebačkoj Kustošiji.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izmjeni perioda posjeda lopte i bolje igre. Domaći su imali nekoliko prilika ali se napadači nisu najbolje snašli u samoj završnici. Varaždinci su seuspješno odhrvali početnom pritisku domaćina. U akciji za gol presudila je kvaliteta i iskustvo Leona Benka koji je odlično reagirao na nabačenu loptnu nakon slobodnog udarca i pospremio loptu u gol u 39. minuti.

Drugo poluvrijeme ponovo promjenjivo što se tiče posjeda i incijative. Domaći ngometaši imali su malo više pšrilike a jednu od njih pretvorili su u pogodak nakon višestruke pogreške varaždibskih obrambenih igrača. U 75. minuti izjednačujući pogodak postiže Kolega. Nakon kotranapada domaćina u 86' gosti prelaze u vodstvo 2:1.I to ostaje konačni rezultat.

90' Vuk Leonard u stopostotnoj prilici, nakon dorbe aklcije ostao je sam pred domaćim vratarem ali promašuje gol.

90' Igra se pet minuta sudačke nadoknade vremena.

86' GOL 2:1 Protunapad domaćih, Mrmić odlazi s gola i Čakarun postiže drugi gol za domaćina.

83' Žuti karton za Čelića.

82' Dunić dobio žuti karton nakon što je prekšajem zaustavio kontranapad Varaždina.

79' U ekipi kustošije promjena izlazi Ntcamda a ulazi Dunić

75' Gol 1:1 Nakon trostruke pogreške varaždinske obrane Kolega dolazi sam pred mrmića i lako poentira.

71' Zbog ozljede izašao Lihić a ušao Čakarun u ekipi domaćina.

69' Izmjena u ekipi Varaždina Glavica izašao ušao Sačer.

65' Varaždin uspostavio ravnotežu na terenu.

56' Ponov oincijativa na starni domaćih igrama, nekoliko poluprilika ali udarca u okvir nije bilo.

47' Leon Benko žuti karton.

46' Izmjena u NK Varaždin ušao je Kolarić a izašao Črnko.

45' Završeno prvo poluvrijeme uz jednu minutu sučeve nadoknade vremena.

43' Odličan prodor Glavice s lijeve strane, puca ali lopta ne pronalazi put do domaće mreže.

39' GOOOOL Benko postiže gol nakon slobodnog udarca na sredini terena, nabačena lopta a u šestaestercu se najbolje snalazi Benko i sportiže vodeći gol.

34' Još nekoliko udaraca na gol s obje strane, a Ljubanović promašuje szopostotnu priliku. Minutu kasnije Mrmić odlično brani nakon akcije koja je započela kornerom ta domaće nogometaše.

30' Raspucale su se ekipe. Kovačić iz Kustošije ušao u šesnaesterac i iz odlične pozicije puca pokraj gola Varaždinaca.

29' Benko uzvraća udarcem preko gola domaćina.

27' Protunapan domaćina Kovačić s ruba šesnaesterca puca pokraj mrmićevog gola.

24' Igra se bez izrazitih prilika.

22' Ivor Ljubanović, NK Kustošija žuti karton zbog nesportskog ponašanja

14' Varaždinci preuzeli inicijativu i preselili su igru na polovicu domaćina.

11' Varaždin polako uspostavlja ravnotežu na terenu.

4' Nakon dva kornera, dobra akcija Kustošije a na obranjenu loptu Mrmića Ljubanović postiže gol ali sudac diže zastavicu za zaleđe..

2' Domaći igrači u mini pritisku pred golom Varaždina