NK VARAŽDIN - HNK GORICA

FOTO Golom u sučevoj nadoknadi Gorica izjednačila na konačnih 2:2

Objavljeno: 04.03.2020. 18:56

Zadnja izmjena: 04.03.2020. 20:59

Na nogometnom stadionu u Varaždinu NK Varaždin i HNK Gorica odigrali su zanimljiv susret pun preokreta, poslije prvog poluvremena Varaždin je vodio 2:0, a na kraju je bilo 2:2.

U utakmicu bolje je ušla Gorica, imali su više loptu u svom posjedu napdali su, a Varaždin se branio i pokušavao u kontranapadima ugroziti vrata gostujuće ekipe. Već u 8. minuti Varaždin golma Nevistić brani dva udarca Jedan na jedan gostujućih napadača. Gosti nastavljaju s napadima a Varaždin u protunapade kreće dosta sporo pa igrači Gorice uspijevaju osujetiti sve napade. Tako je bilo do 31. minute kada Čanađija, ničim izazvan, vraća loptu svom golmanu i postiže autogol. Igrači Gorice vidno šokirani razvojem situacije, u utakmici koju su do tada kontrolirali, propuštaju jedan kontranapad Varaždina u kojem se odlično snalazi Benko i precizni udarcem pogađa uz lijevu stativu gola Gorice. Tako je u 34. minuti rezultat već 2:0 za Varaždin. U redovima Varaždina žute kartone dobili su Kolarić i Mamić.

Drugo poluvrijeme ponovo protiče u napadima Goric,e a Varaždin u kontranapdima postaje sve opasniji. U 65. minuti Lovrić se najbolje snalazi na odlično nabačenoj lopti i glavom postiže gol za smanjenje vodstva Varaždina na 2:1. Prema kraju susreta Gorica sve više pritišće, a Varaždin se sve više povlači. Međutim, protunapadi Varaždina i dalje su opasni ali bez završnice. U sučevoj nadoknadi jedanaesterac za Goricu a Lovrić je precizan i utakmica završava rezultatom 2:2.

Tijek susreta:

90+3' GOL Jedanaesterac za Goricu 2:2 Lovrić.

90' Ninčević žuti karton.

88' Izmjena au Varaždinu Teklić izčazi Ninčević

85' Gorica napada Varaždin se grčevito brani.

81' Žuti karton Benko

79' Izmjena u Varaždinu Jamal izlazi a ulazi Rodin.

78' Igra se sve brže i agresivnije, obje momčadi namjeravaju

74' Posavec izazi ulazi Petković.

73' Zaredale dvije polu prigode na obje strane.

70' Varaždin se dosta povukao i ostavlja sredinu terena gostima.

65' GOL 2:1 Lovrić glavom iz lijepo nabačene lopte pogađa uz lijevu vratnicu i smanjuje rezultaat na 2:1.

53' Ponovo Gorica napada ali nisu više tako sigurni kao u prvom dijelu, varaždinski kontranapadi sada djeluju ozbiljnije.

46' Gorica opasno prijeti iz kornera, netko iz obrane Varaždina blokira udarac gostujućeg napadača.

40' Varaždin sve više prijeti sada su Posavec i Teklić bili u prilici nakon prodora Drožđeka.

34' GOOOL 2:0 Benko koristi priliku, zbunjeni igrači Gorice, i iz kontranapada Benko precizno pogađa uz lijevu stativu.

31' GOOOL Autogol igrača Gorice, Varaždin ni kriv ni dužan vodi, Čanađija vratio je golmanu Hahlini loptu

27' I dalje isto stanje na terenu, Varaždin se brani a kada prelazi u napad radi to sporo pa igrači Gorice osujete sve napade.

18' Gorica i dalje ima više loptu u svojim nogama i napada, a Varaždin se brani i pokušava kontraanapadima ugroziti gol gostiju.

13' Drugi korner za Varaždin

9' Napad Varaždina i korner ali bez opasnosti za gostujućeg golmana.

8' Stopostona prilika za Goricu, Nevistić dva puta obranio udarac jedan na jedan.

7' Gorica vodi igru Varaždin je samo u prvom napadu prešao u gstujuću polovicu

2' Kolarić je dobio žuti karton zbpg prekšaja na sredini terena

Varaždin - Gorica 2:2 (2:0)