NK VARAŽDIN - NK SLAVEN BELUPO

Varaždin bolji od Slaven Belupa u drugom poluvremenu ali rezultat je ostao 0:0

Objavljeno: 09.11.2019. 18:49

Zadnja izmjena: 09.11.2019. 19:19

U 15. kolu Hrvatski telekom na stadionu u Varaždinu igraju Varaždin i Slaven Belupo. Oba kluba izjednačena su u donjem dijelu ljestvice i zato je ovaj susjedski derbi ove sezone još važniji.

Prvo poluvrijeme proteklo je u većem posjedu lopte gostiju dok je Varaždin prijetio iz protunapada. Do polovice utakmice nije bilo izraženijih prilika na obje strane. Varaždinski igrači rade dosta tehničkih pogrešaka i krivih dodavanja ali gosti to ne kažnjavaju. Dvije prilike Varaždinaca mog use izdvojiti iz prvog dijela. U 31. minuti u stopostotnoj prilici bio je Tkalčić. Nakon jednog protunada pobjegao je svojim čuvarima i našao se jedan na jedan s golmanom Slaven Belupa, koji je obranio njegov udarac. U 35. minuti Glavina se našao u izglednoj prilici nakon centaršuta Benka alui puca u golmana Ježinu. Do kraja prvog dijela nekoliko odluka suca iznerviralo je varaždinske navijače te su ga ispratili salvom zviđduka s terena.

U drugo poluvrijeme Varaždin ulazi puno bolje. Na samom početku Bonačić radi dvije izmjene igru je napustio Posavec a ušao Mehdikhani te je izašao Roca a ušao Đurasek. Od tada Varaždin igra puno bolje. Agresivniji je i ima više loptu u svom posjedu. Osim toga redaju se i vrlo izvjesne prilike. Tako je u drugom dijelu Slaven Belupo prijetio iz kontranapada, međutim strijelci su i dalje bili neprecizni.

Tijek susreta:

89' Bogojević žuti karton.

87' Varaždin uzvraća ali Đurasek puca s desetak metara preko gola.

85' Velika prilika za Slaven Belupo, Bogojeći ispred Nevistića puca s pet metara ali preko gola.

83' Tkalćić žuti karton.

79' Miličević žuti karton.

75' Ponovo stopostotna prilika za Varaždina ali u gužvi u šesnaestercu nitko nije uspio ugurati loptu u gol.

69' Glavina izlazi ulazi Lisakovich.

68' Glavina ponovo u prilici "jedan na jedan" na dodavanje Benka ali puca poraj gola.

64' Prce žuti karton.

63' Mini pritisak Slaven Belupa.

60' U jednom protunapadu Krstanović uputio udarac prema golu Nevistića ali je on izbija u korner.

58' Izmjena u redovima SB Ejupi izlazi a ulazi Lima Cruz.

57' Nova prilika za Varaždin, domaći nogometaši vrše pritisak. Puno bolja igra Varaždina.

55' Đurasek izveo slobodana udarac sa šesnaest metara ali je netko od obrambenih igrača izbio loptu glavom u korner.

50' Varaždin je bolje ušao u drugi dio susreta, agresivniji je i više i opasnije napada.

46' Dvije izmjene u ekipi Varaždina igru je napustio Posavec a ušao Mehdikhani te je izašao Roca a ušao Đurasek.

45' Nakon prekršaja na sredini terena za Slaven Belupo salve zvižduka prema sucu. Slaven u još jednoj prilici ali lopta aodlaazi pokraj gola.

44' Velika prilika za Slaven Belupo iz gužver u šesnaestercu gosti su uputili dva udarca prema golu ali bez uspjeha.

35' Glavina u izglednoj prilici na centaršut Benka ali Ježina brani.

34' Roca žuti karton, prekršaaj na sredini terena.

31' Tkalčić u stopostotnoj prilici, nakon jednog kontranapada pobjegao je svojim čuvarima i našao se jedan na jedan s golmanom Slaven Belupa, koji je obranio njegov udarac.

29' Krstanović traži jedanaesterac ali sudac se ponovo ne oglašava.

27' Varaždinci pokušavaju izboriti slobodan udarac u blizini šesnaesterca ali sudac ništa ne sudi.

25' Varaždin ne uspijeva stvoriti niti jednu priliku za udarac prema golu. Svi napadi i kontranapadi zaustavljeni su prije šesnaesterca Slaven Belupa.

22' Prvi zvižduci varaždinskih navijača.

20' Ponovo gosti diktiraju tempo igre i imaju više loptu u svom posjedu ali izraženijih prilika nije bilo.

15' varaždin uspostavio ravnotežu na terenu.

10' Slaven Belupo malo aktivniji a Varaždin pokušava zaprijetiti kontranapadima.

9' žuti karton za igrača SB Mikulića

7' Slaven ima drugi korner.

6' Igra se otvoreno s jedne i druge strane, dvije poluprilike na obje strane do sada.

Varaždin - Slaven Belupo (0:0)