NK VARAŽDIN - NK LOKOMOTIVA

FOTO Lokomotiva riješila pitanje pobjednika s dva gola u prvom poluvremenu

Objavljeno: 21.02.2020. 19:15

Zadnja izmjena: 21.02.2020. 19:51

U Varaždinu je, u 23. kola Hrvatski telekom Prve lige, Varaždin izgubio od Lokomotive rezultatom 0:2 (0:2).

Varaždin je na krilima pobjede u Zaprešiću s puno optimizma ušao u susret s gostima iz Zagreba. Početak susreta pripao je gostima koji su zagospodarili terenom i igralo se samo na polovici Varaždina. U 7. minuti Uzuni nakon jedne gužve u šesnaestercu šalje loptu u gol i dodatno šokira Varaždince.

Tek u 18' minuti Varaždin upućuje prvi udarac prema vratima Lokomotive. Posavec je pucao ali Grbić brani. Polagano se Varaždin oslobađa pritiska gostiju i igra se prenosi na polovicu Lokomotive. Međutim, brzi kontranapadi gostiju iz Zagreba stalna su prijetnja za Nevistića i obranu Varaždina. Tako u 38. minuti Karačić preciznim udarcem, uz samo desnu stativu, šalje loptu u gol i povećava prednost Lokomotiva na dva gola. Do kraja poluvremena još samo nekoliko poluprilika.

U drugom dijelu susreta igra se izjednačenije, čak povremeno Varaždin ima inicijativu. Benko u 48. minuti i Posavec u 56. imaju priliku, ali u obje sitiacije na mjestu je vratar zagrebačke ekipe. Varaždin i dalje ravnopravan protivnik Lokomotivi ali napadači su neprecizni da iskoriste ponuđene prigode, dok su obrambeni igrači Lokomotive uvijek na mjestu ispred sigurnog Grbića.

Uz sve slabosti koje je pokazala Lokomotiva ipak je bila bolja momčad i zasluženo pobijedila u Varaždinu.

Tijek susreta:

90' Stopostotna ptrilika za Lokomotivu, dva na jedan, ali gostujući napadač puca preko gola.

87' Nakon jedne loše procjene varaždinske obrane Nevistić izbija loptu prije napadača Lokomotive.

78' Nova velika prilika za Varaždin ali u fliperu odbijanaca u šesnaestercu lopta nije htjela u gol Lokomotive.

75' Izmjena u Varaždinu Petković izlazi Drožđek ulazi.

70' Varaždin igra ravnopravno s Lokomotivom, stvara prilike ali ih ne realizira, a Lokomotiva više nije tako opasna.

68' Dominik Glavina žuti karton.

63'  Žuti karton za Markovića. koji je prekršajem spriječio kontranapad Varaždina.

62' Izmjena u Lokomotivi izlazi Tuci a ulazi Atiemwen.

60' Nova prilika za Varaždin ali nitko od napadača nije uputio loptu prema golu.

56' Posavec je pucao nakon dobre akcije Varaždina ali Grbić brani na crti.

54Malo se primirila igra

48' Benko u prilici ali puca u golmana Grbića.

47' Nova prilika za Lokomotivu ali Nevistić izbila loptu u korner.

46' Izmjena Dominik Glavina ulazi a izašao je Tonio Teklić, Bajandouh Jamal zamijenio je Gueru Djou.

45' Varaždin igra otvorenije i agresivnije ali brzi gostujući napadači konstantna su opasnost za vrata Nevistića.

38' GOL 0:2 preciznim udarcem Karačić s ruba šesnaesterca pronalazi nebranjeni dio Nevistićeve mreže, uz samu desnu stativu.

33' Guera Djou uputio udarac pokraj gola nakon dobre akcije Varaždina.

30' Lokomotiva prijeti iz kontranapada ali napadači gostujuće ekipe nisu precizni.

24' Opasan napad Lokomotive i stopostotna prilika ali je napadač Lokomotive loše primio loptu u šesnaestercu i obrana Varaždina je blokirala je taj udarac.

22' Varaždin se oslobodio pritiska i igra sve bolje, sve više ima loptu i napadi su sve organiziraniji.

18' Posavec upućuje prvi udarac u okvir gola Lokomotive.

12' Lokomotiva potpuno preuzela igru na terenu, igra se na polovici Varaždina.

7' GOL Uzuni se odlično snalazi, nakon guzve u šesnaestercu i šalje loptu u gol.

6' Jakić puca s ruba šesneasterca i Nevistić odbija u korner.

4' Slobodan udarac za Lokomotivu na oko 20-tak metara ali gosrujući izvođač slobodnih udaraca puca u živi zid Varaždina

3' Varaždin je agresivno krenu pritišče igrače Lokomotive.