NK VARAŽDIN - NK ISTRA 1961

Objavljeno: 19.10.2019. 14:59

Zadnja izmjena: 19.10.2019. 20:03

U 12. kolu Hrvatski telekom Prve lige Varaždin je pobijedio Istra 1961 golom Leona Benka, u važnom susretu donjeg dijela prvenstvene ljestvice. Odlični uvjeti za igru bili su preduvjet za kvalitetan susret na varaždinskom stadionu.

Prvi dio susreta obje ekipe odigrale su tako da su više pažnje posvetile obrani, nego napadu. Pogotovo je to vidljivo kod Varaždina koji, iako su mu potrebniji bodovi, nije pokazao više htijenja u napadu. Obrana je uglavnom blokirala napade Istre iako je bilo nekoliko situacija u kojima su pustili gostujuće napadaće ali, na sreću domaćina, oni to nisu iskoristili.

Od prilika Varaždina treba oizdvojiti onu Mehdikhanija u 14. minuti i Benka u 42. minuti. Mehdikhanij je s desetak metara pucao pokraj gola, a Benkov udarac iz šesnaesterca blokira je obrambeni igrač Istre.

Drugi dio susreta počeo je slično kao i drugi dio prvog. Igralo se vrlo oprezno u napadu a obje momčadi uspješno su onemogućavale protivničke napadače. Na samom početku drugog dijela umjesto Posavca ušao je Lisakovich, što se na kraju pokazalo kao vrlo važnim za jedini gol na utakmici. Ponovo tri prilike za goste. U 48. minuti Ćuže puca iz slobodnog udarca pokraj desne stative Nevistićevog gola. U 72. minuti fliper akcija za Istru u kojoj je lopta dva puta dolazila do napadača gostiju ali Nevistić je oba puta bio na mjestu. U 83. minuti nakon pogreške Stolnika Istra ponovo ddva puta u prilici ali Ćuže nije tako precizan kao u prvoj utakmici. Odlučujuća akcija odigrala se u 87. minuti kada je Lisakovich dugo držao na lijevoj strani gostujućeg šesnaesterca, uz korner liniju te na kraju nabacio u šesnaesterac. Lopta je preletjela obrambene igrače Istre a Benko glavom posrema loptu u gol koji je na kraju bio i jedini na susretu.

Tijek susreta:

90' Igra se još 4 minute sudačke nadoknade.

87' GOOOOOL Lisaković nabacio s lijeve strane a Benko glavom postigao gol.

83' Nakon velike pogreške Stolnika Istra dva puta u velikoj prilici, prvi brani Nevistić a drugi Ćuže puca iskosa pokraj gola.

74' Izmjena i u Varaždinu Kolarić ulazi a izlazi Mehdikhani.

73' Izmjena u redovima Istre Bušnja ušao Ivančić izašao.

72' Prilika za Istru Lončar pucao a Nevistić izbacio u Korner, još jednom pucao Ćuže ali Nevistić na mjestu.

69' Izmjena u redovima Varaždina Štefulj izlazi Glavica ulazi.

65' Istra igra na protunapade ali također bez izglednije prilike za gol.

61' Mini pritisak Varaždina, lopta je više na polovici Istre, redaju se poluprilike ali bez udarca prema golu Istre.

59' Izmjena u redovima Istre Obeng izlazi Močinić ulazi.

54' Lisakovich pucao pokraj gola Istre nakon presječene lopte obrambenih igrača Istre.

51' Slobodan udarac za Varaždina 20-tak metara od gola Istre, ali Benko puca preko gola.

48' Prekršaj za Istru dvadesetak metara od Nevistićevog gola. Ćuže pucao tik uz desnu vratnicu u golaut.

46' na početku drugog poluvremena izmjena u redovima Varaždina Posavec izašao ušao Lisakovich.

45' Završen prvi dio u kojem je Varaždin bolje odigrao u obrani, iako je bilo nekoliko situacija u kojima je pustiga gstujuće napadaće da dođu u obećavajuću poziciju ali srećom po domaćine nisu je iskoristili.

42' Nekoliko pokušaja igrača Varaždina, prvi pucao Benko, da upute udarac iz šesnaesterca ali svi blokirani od strane obrambenih igrača Istre.

40' Slobodan udarac za Varaždin dvadesetak metara od gola Čondrića.

38' Varaždin opet ima malo više od igre ali u napadu ne stvara prilike.

35' Adžić žuti karton zbog prekršaja na sredini terena, kojim je onemogućio kontranapada Istre.

27' Slobodana udarac za Istru 25 m od gola Nevistića ali gostujući igrač puca vrlo neprecizno preko gola.

24' Žuti kartin za igrača Varaždina Guera Djuo zbog prekršaja na sredini terena.

20' Igra je ponovo ušla u mirnije vode igra se na sredini terena a posjed lopta je podjednak.

16' Varaždin je preuzeo inicijativu, lopta je više kod igrača domaćeg sastava.

14' Mehdikhami u izglednoj prilici, iz kontre, ali s desetak metara puca pokraj gola.

13' Prvi udarac na gol Guere Djou s dvadesetak metara pucao a Čodnredić obranio uz malo problema.

12' Probudili su se i navijači. Tridesetak s gostujuće strane i tribina zapad lijevo s domaće.

10' Posjed lopte malo više je na strani gostiju ali bez izglednih prilika i udaraca na gol, s obje strane.

7' Bez prilika igra se na sredini terena

5' Varaždin uspostavlja ravnotežu

3' Blaga inicijativa gostiju iz Istre