NK VARAŽDIN - GNK DINAMO

Objavljeno: 21.09.2019. 18:25

Zadnja izmjena: 21.09.2019. 22:05

Na varaždinskom nogomentom stadionu igra se utakmica 9. kola Hrvatski telekom Prve lige između Varaždina i Dinama.

Prije početka susureta predsjednik NK Varaždin Stjepan Cvek službeno se oprostio od bišeg kapetana Daria jerteca i poklonio mu dres s brojem četiri.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji gostujućih nogometaša, aok su domaći svoju šansku tražili preko kontranapada. Dugim loptama prema naprijed Varaždinci su pokušavali zaprijetiri Zagorcu. Dinamo je, na drugoj strani, imao nekoliko izrađenih prilika ali niti jedna nije završila kvaliettnim udarcem prema golu Nevistića. Najopasniji udarac uputio je Majer iz slobodnog udarca u 42. minuti ali je Nevistić odlično reagirao i izbio loptu u korner iz donjeg desnog kuta. Pred kraj poluvremena malo su se oslobodili domaći nogometaši ali bez konkretnije prilike.

Drugo poluvrijeme počelo je slično kao i kraj prog dijela. Dinamo je napadao a Varaždin je prijetio iz kontranapada. U 62. minuti iz drugog pokušaja u jednom kontranapada Guera Djou prima loptu na rubu šesnaesterca i pogađa pokraj Zagorca za vodstvo Varaždina.Utakmica tada mijenja ritam. Dinamovi igrači sve su nervozniji i igra postaje nepovezanija. Varaždin se nije uplašio vodstva već je koncentrirano do kraja odigrao i na veselje više od četiri tisuće navijača ostvario prvu prvenstvenu pobjedu.

Tijek susreta:

90' Žut karton Stonik, prekršaj na 25 m ravno od gola Nevistića.

90' Žuti karton za Moubandje.

90' Igrat će se još 5 minuta sudačke nadoknade vremena.

90' Žuti karton Nevistić zbog odugovlačenja.

88' Benko izlazi ulazi Vuk.

85' Žuti karton Tkalčić

84' Nova prilika za Dinamo Gojak s nekoliko metara prebacuje Nevistićev gol.

82' Ulazi Glavina a izlazi Đurasek.

78' Slobodan udarac za Dinamo s lijeve strane 25 m od gola Majer puca ali Nevistić izlazi i izbija loptu.

70' Gavranović izlazi ulazi Kulenović, Atienwen izlazi Kondzor ulazi.

70' Lisaković izlazi Mehdikhani.

68' Dinamo igra nervoznije i nepovezanije, što Varaždinu pruža priliku za nove kontranapade.

63' Žuti karton Perić.

62' GOOOOOL 1:0 Iz drugog pokušaja u jednom kontranapada Guera Djou prima loptu na rubu šesnaesterca i pogađa pokraj Zagorca za vodstvo Varaždina.

58' Prva izmjena u Dinamu izlazi Hajrović ulazi Petković.

56' Prilika za Dinamo, Gojak puca glavom ali obrana na mjestu.

54' Nastavlja se igra s kraja prvog poluvremena, Varaždin malo slobodnije igra i čeće  ide u napad.

49' Lisakovich žuti karton

46' Dinamo otvorio poluvrijeme velikom prigodom ali je varaždinska obrana odbila loptu u korner.

42' Sloboda udarac za Dinamo s desne strane 20-tak metara od gola, Majer odlično puca u donji desni dio Nevistićevog gola ali Nevistić još bolje brani.

39' Prvi korner za Varaždin. Domaći igrači igraju malo slobodnije i češće odlaze u napad.

32' Varaždi nje imao nekilo obećavajućih kontranada a Dinamo opet jednu prigodu ali se gostujući napači ponovo nisu dobro snašli u šesnaestercu.

31' Žuti karton Hajrović, oba prekršaja bila su na sredini terena.

26' Žuti karton dobio je Pinto.

25' Velika prigoda za Dinamo ali se gostujući nisu dobro snašli u šesnaestercu Varaždina.

22' Slobodan udarac za Dinamo s ruba šesnaesterca s lijeve strane. Udarac Gojaka ali ketko iz živog zida skreće loptu u korner.

19' Diamo uglavnom vodi igru a Varaždin prijeti iz kontranapada.

16' Prva azbiljnija prilika za Dinamo lopta je preskočila Nevistića ali je izbacila u prvi korner.

13' Prva zanimljivija šansa za Varaždina. Iz kontranapada po desnoj strani Tkalčić je ušao u šesnaesterac ali piucao preko gola.

12' Utamica i dalje slabijed inenziteta

9' Dinamo ima malo više inicijativu i igrase više na polovoci Varaždina

5' Uobičajeni početak susreta s izmjenom nekoliko protunapada a igra se više na sredini terena.

Varaždin - Dinamo1:0 (0:0)