NK VARAŽDIN - NK OSIJEK

FOTO Varaždin nije izdržao početni pritisak gostiju, Osijek pobijedio golom iz 15. minute

Objavljeno: 20.09.2020. 20:09

Zadnja izmjena: 20.09.2020. 20:58

U 5. kolu Hrvatski telekom Prve lige u Varaždinu Osijek je savladao domać1 Varaždin golom Žapera u 15. minuti.

Najveća razlika, u odnosu na dosadašnje susrete ovogodišnjeg prvenstva, bila je u tome što je po prvi puta ove sezone dozvoljeno prisustvo gledatelja na trbinama.

Varaždin je u ovaj susret ušao na krilima dorbih rezultata u dosadašnjim utakmicama, a Osiječani su nakon ispadanja iz europskih kvalifikacija sigurno tražili satisfakciju u domaćem prvenstvu. Gosti su u svemu pokazali više htijenja i želje i zasluženo odnose bodove.

U prvom dijelu susreta više volje, želje, htijenja i znanja pokazali su nogometaši Osijeka. Od prve minute susreta krenuli su vrlo agresivno i pritisnuli igrače Varaždina. Imali su prvu priliku i korner već u 3. minuti, da bi se pritisak nastavio do 15. minute kada Žaper dovodi goste u vodstvo. Nakon toga tempo polagano pada ali Osijek i dalje vodi igru prijeti i prisiljava varaždinske nogometaše da rade puno pogrešaka u predaji lopte. U duelima agresivniji igrači Osijeka, vrlo često izlaze kao pobjednici. Najporazniji podatak prvog poluvremena za Varaždince je taj da nisu uputili niti jedan udarac prema golu Osijeka.

U drugi dio susreta Varaždin je krenuo ofenzivnije i zaradio korner u 47. minuti ali nakon toga Osijek ponovo preuzima igra. Tempo je polagano opada a Varaždincci ne uspijevaju ugroziti vrata gostiju. Varaždin upućuje prvi udarac prema golu Osijeka tek u 53. minuti iz slobodnog udarca Drožđeka. Do kraja susreta Osijek postiže gol iz zaleđa a Varaždin upućuje još jedan udarac prema golu Osijeka. U posljednjoj minuti greška varaždinskeobrane dovodi Osječane u izglednu priliku ali je nisu iskoristili. Ritam ponovo opada s brojnim izmjenama i gosti rutinski dovršavaju susuret u svoju korist.

Tijek susreta:

90' Iz greške varaždinske obrane Osijek došao u vrlo izglednu priliku ali je nisu uspjeli realizirati.

82' Varaždin uspijeva dulje zadrati loptu usvom posjedu.

81' Izmjena u Varaždinu, Drožđek izlaz ulazi Petković.

79' Izmjena u redovima Osijeka, Jurčević izašao a Oliveira ušao.

75' Tempo igre je pao i više se igra na sredini terena.

67' IZmjena u Osijeku Bočkaj izlazi a Ndockyt ulazi.

67' Varaždin pokazuje da još utakmica nije gotova, ali prva ozbiljnija akcija na utakmici ali nažalost bez završnice.

59' Delić izlazi a Mehdikhani, a Benko umjesto Obregona

53' Prvi udarac Varaždina prema golu Osijeka, Drožđek iz prekida.

51' Žuti karton za Jugovića, nešto više od 20 metara od gola Osijeka Varaždin ima slobodan udarac.

47' Varaždin krenuo napadao i izborenim kornerom.

46' Prva promjena u Varaždinu, Posavec ulazi a Kolarić izlazi.

45' Majstorivić iz Osijeka zaradio žuti karton nakon prekršaja nad Obregonom.

34' Tempo ja malo slabiji ali Varaždin i dalje nemoćan, a igrači Osijeka i dalje pokazuju puno više želje za osvajanjem lopte u duelima.

24' Malo se primirila igra, varaždinska obrana je malo došla do zraka, ali i dalje puno grešaka u predaji lopte.

19' Osijek i dalje vodi igru i ima više loptu u svojim nogama.

15' GOl 0:1 Osijek, Žaper se najboljesnašao u varaždinskom šesnaestercu.

14' Malo popustio pritisak Osijeka, domaći nogometaši imaju malo više loptu u svojim nogama ali Varaždin i dalje ne uspijeva organizirati napad.

12' Obregon zaradio žuti karton.

10' I dalje Osijek vrši jači pritisak na varaždinsek igrače, koji onda griješe u predavanju lopte.

7' Drugi korner za Osijek

5' Jo jedna vrlo izgledana prilika za Osijek. U varaždinskom šesnaestercu tri puta je pucano prema golu a poslejdnji je otišao preko gola, na sreću Varaždinaca.

3' Prvi korner za Osijek nakon vrlo opasnog udarca prema varaždinskog golu.

2' Osijek krenuo vrlo silovito i preuzeo igru.

Varaždin - Osijek 0:1 (0:1)