NK VARAŽDIN - NK KUSTOŠIJA

Objavljeno: 30.03.2019. 14:55

Zadnja izmjena: 30.03.2019. 17:23

Na varaždinskom gradskom stadionu igra se susret 18. kola 2. HNL između NK Varaždina i NK Kustošija.

Po lijepo vremenu i izuzetno povoljnim uvjetima NK Varaždin i NK Kustošija igraju susret u kojem trećeplasirani Varaždin lovi pobjedu nad desetoplasiranom zagrebačkom Kustošijom i priključku za Šibenikom koji i dalje ima pet bodova prednosti.

U prvi dio susreta obje ekipe su ušle dosta nervozno. Igra je bila isprekidana pogreškama i prekršajima. Iz jedne takve situacije gosti su skoro u 3. minuti poveli ali je Darojković pogodio gredu u situaciji jedan na jedan s golmanom Varaždina. Kustošija i dolazi do prvog gola u 14. minuti i to nakon slobodnog udarca Al Tharwana, koji je s dvadesetak metara pogodio desni gornji kut Nevistićevog gola. Varaždin zatim polagano stvara inicijativu i Benko donosi izjednačenje u 20. minuti preciznim udarcem "škaricama". Premoć na terenu donosi nove prilike za Varaždin a jednu pd njih Senić je i iskoritio te pretvorio u vodeći gol u 40. minuti.

Drugi dio susreta protekao je u terenskoj premoći Varaždin a gosti su pokušavali prijetiti iz kontranapada. Po jednu izlednu priliku imali su obje momčadi a za Varaždin ponovo je Benko bio u prilici u 60. minuti.

Tijek susreta:

90' Igra se još 5 minuta sudačke nadoknade zbog izmjena ali i zbog pomoći igračima nakon prekršaja.

81' Gačeša u izglednoj prilici nakon nabačene lopte u varaždinski šesnaesterac.

79' Žuti za Stolnika, zbog prekršaja na oko 30 metara od varaždinskog gola.

79' Malo pada tempo igre, a gosti su se oslobodili pritiska.

71' Iz igre izlazi odlični Yokoyama a uazi Vuk.

66' U jednoj rijetkih izlazaka gostiju na polovicu Varaždina stvorili su vrlo izglednu priliku. Glavom je skoro prevario Nevistića Al Tharwani, ali lopta odlazi u korner.

63' Izmjena u Varaždinu Črnko izlazi ulazi Glavica.

60' Benko u novoj prilici ali rezultat je i dalje nepromijenjen.

50' Varaždin ponovo aktiniji, stvara prilike i ima više loptu u nogama.

47' Senić je dobio žuti karton zbog prekršaja

46. Dvostuka zamjena u Kustošiji Šimunić izašao a Rašić ušao te umjesto Darojković igra Gaćeša.

45' Črnko pucao glavom nakon nabačene lopte ali golman Kustošije vadi loptu iz samoh desnih rašlji svoga gola.

45' Igrat će se jo dvije minute sučeve nadoknade.

40' GOOOOOOL 2:1 Matej Senić postiže vodeći gol za Varaždin.

38' Varaždin je preuzeo inicijativu na terenu, napaju i stvaraju poluptrilike.

28' Velika prilika za Varaždin Yokoyama skoro stigao uklizati u lotpu nabačenu s lijeve strane u peterac.

23' Živnula igra, stvaraju se šanse i pred jednim i pred drugim golom.

20' GOOOOOOOOL 1:1 Leon Benko "škaricama" poslao preciznu loptu uz desnu stativu gostujućeg gole.

14' 0:1 Al Tharavan iz slobodnog udarca s 25 metara precizno pogađa desni gornji kut Nevistićevog gola.

8' Cmrečnjak, kapetan Kustošije, zbog prekršaja Yokoyamom na samom rubu kaznenog prostora.

7' Osjeća se nervoza u oba sastava isprekidana je igra

3' Kustošija u velikoj prilici. Darojković u protunapadu dolazi u priliku i puca s 15-tak metara od gola i pogađa gredu.

NK Varaždin - NK Kustošija 2:1 (2:1)