NK VARAŽDIN - NK ISTRA 1961

FOTO Obregon, Drožđek i Petković matirali Istru i donijeli Varaždinu vrlo važna tri boda

Objavljeno: 20.06.2020. 20:14

Zadnja izmjena: 20.06.2020. 23:04

U 30. kolu HT Prve lige na stadionu u Varaždinu domaći nogometaši taktički su nadigrali goste i pobjedili s uvjerljivih 3:0.

Varaždinci su nešto agilnije ušli u susret ali su ih je gusta obrana Istre zasutavila. Utakmica je već nakon 15 minuta igre ušla u mirnije razdoblje da bi Istra počela sve više prijetiti. Njihovi kontranapadi bili su puno opasniji, te su imali i nekoliko poluprilika ali je u svim situacijama Nevistić bio siguran na varaždinskim vratima. Varaždin u prvom dijelu nije uspio u šesnaestercu Istre napravti neku ozbiljniju priliku. Pružila im se prilika u 38. minuti kada je Drožđek pucao iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca, ali preko gola.

U drugom dijelu Istra se dugo uspješno branila ali je Obregon u 54. minuti probio obranu i nadmudrio golmana Duku. Nakon gola gostujući igrači krenuli su u napad ali su ih obrambeni varaždinski igrači uspješno neutralizirali. Varaždin prijeti iz kontranapada i jedan u 85. minuti uspješno realizira odlični Drožđek. Varaždin vodi 2:0 i utamica nije otišla u neizvjesnu završnicu ali Istra pokušava na silu smanjiti vodstvo i uz vrlo prisutnu nervozu ne uspijevaju u svojoj nakani već u sudačkoj nadoknadi vremena Petković stavlja "točku na i" na uvjerljivu pobjedu Varaždina od 3:0.

Tijek susreta:

90' GOOOL 3:0 Petković  donosi uvjerljivu pobjedu.

90' Igrači Istre i trener gube živce pa dobivaju još dva žuta katrona.

85' GOOOOL Drožđek 2:0 nakon odličnog kontranapada

81' Posavec izlazi a Mehdikhani ulazi.

79' Igra postala nervoznija, kiša i skliski teren pogoduju za još većim brojek prekšaja ali varaždinska obrana dovoljno je koncentrirana i neutralizira sve napade Istre.

70' I u Istri dvosstruka izmjena Močinić izlazi Ivančić ulazi, Delić izlazi i ulazi Fintić.

66' Tkalčič izlazi Novoselec ulazi, Teklić izlazi ulazi Kolarić.

60' Istra nakon primljenog gola pritisnula Varaždina na svoju polovicu ali su se domaći igrači vrlo brzo oslobodili pritiska i nastavili sa stvaranjem prilika.

54' GOOOOOL Obregon nakon dobrog kontranapada  najbolje se u šesnaestercu snalazi Obregon i dovodi Varaždince u vodstvo.

46' Žuti karton za Posavca.

43' Žuti karton Rodin zbog prekršaja na sredini terena.

38' Drožđek iz slobodnog udrca s ruba šesnaesterca puca preko gola Istre.

31' Ponovo velika prilika za Istru iz kontranapada ali napadač Istre puca pokraj deste vratnice Nevistićevog gola.

30' Varaždin organizirao ponovo jedan duži napad ali obrana Istre ne pušta ih blizu svog gola.

25' Nova prilika za Istru, gostujući napadač puca glavom ali Nevistić sigurno brani.

24' Istra se oslobodila početnog pritiska domaćih.

18' Poluprilika za Istru, lopta je oštoro prošla kroz peterac Varaždina ali ju napači Istre nisu stigli.

16' Igra se primirila, igra se na sredini terena a Istra uspijeva na tridesetak metara zaustaviti sve napade Varaždina.

7' Izmjena u Istri izašao Franić a ušao Lončar

6' Teklić u prvoj prilici, nakon dobre kombinatorne akcije puca prekog gola Istre.

4' Varaždin ima inicijativu i napada