NK VARAŽDIN - NK SOLIN

Objavljeno: 06.04.2019. 17:10

Zadnja izmjena: 06.04.2019. 19:05

U 19. kolu 2. HNL NK Varaždin traži pobjedu nad NK Solin kako bi se približio vodećem Šibeniku na svega jedan bod razlike.

U prvom dijelu susreta, suprotno od očeivanja varaždinskih ljubitelja nogometa, Varaždin se nije nametnuo igrom. Prvi dio poluvremena kao da su igrači bili pod pritiskom pobjede i igrali su dosta nervozvo uz neočekivano velik broj grešaka. S druge strane nogometaši Solina prikazali su vrlo dobru igru, čvrsto su išli na loptu i stvarali su poluprilike. Tek nakon pola sata igre Varaždin preuzima inicijativu ali i dalje nema izglednih prilika. U jednom od vezanih nekoliko napada Varaždinaca Benko se s ruba šesnaesterca odlučuje na udarac i precizno pogađa pokraj lijeve stative Jelićevog gola. Još se varaždinski navijači nisu sjeli na svja mjesta nakon proslave gola gosti su iz prvog protunapada postigli izjednačujući gol. Do kraja poluvremena Varaždin se vraća u igru ali bez izglednih prilika.

U drugi dio susreta Varaždinci su ušli puno bolje. Igrali su agrasivnije a akcije su bile puno opasnije. Takav pritisak urodio je s nekoliko izglednih prilika a jednu od njih iskoristio je Brlečić i postigao gol u 61. minuti, koji je na kraju bio i pobjedonosni. Domaćini su imali još nekoliko izglednih prilika a u dvije je imao Benko. Međutim, varaždinsk istrijelci nisu bili precizni, tako da su do samog kraja susreta morali strahovati za pobjedu. Pred kraj utakmice pao je tempo i Solin ponovo lagano preuzeo inicijaativu ali na sreću nisu bili precizni u svojim poluprilikama.

Tijek susreta:

90' Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade vremena.

90' Benko ponovo u stopostotnoj prilici ali s ruba peterca puca pokraj gola.

87' Velika prigoda za Solin, napadač gostiju nakon kornera pucao glavom a Nevistić izvadio loptu ispod prečke.

84' Pao je tempo igre.

82' Izmjena u redovima gostiju Mastelić izašao a ušao Tomas.

78' Izmjena uredovima Varaždina Perković izlazi a ulazi Sambolec.

78' Varaždin se malo povukao i opet prepustio loptu igračima Solina.

73' Izmjena u redovima Solina Jurić izlazi Pezo ulazi.

71' Glavica puca glavom s pet metara ali ne pogađa gol.

69. Benko odlično prima loptu u šesnaestercu i pogađa gredu!

67' Druga izmjena u redovima Varaždina Črnko izlazi a ulazi Fućak.

66' Izmjena u redovima Solina izlazi Šimunac a ulazi Zoungrana.

65' Varaždin nastavlja s pritiskom, igrači Solina ne uspijevaju iznijeti lopt usa svoje polovice.

61' GOOOOOOL 2:1 Mario Brlečić

60' Glavica u stopostotnoj prilici ali mu obrambeni igrač Solina na rubu peterca izbija loptu s noge.

57' Varaždin potpuno preuzeo inicijativu, igra se samo na polovici Solina.

53' Prva izmjena uredovima Varaždina Čelić izlazi a ulazi Brlečić

49' Dario Jertec žuti karton zbog simunlacije prekršaja unutar gostujućeg šesnaesterca, po mišljenju suca Cestarića.

47' Varaždin je ušao malo agresivnije u drugi dio susreta.

45' Stopostotna šansa za Varaždin u velikoj gužvi u petercu nitko nije uspio ugurati loptu u gol iako se odbijala od igrača do igrača.

45' Žuti karton Ivan Mastelić zbog igranja rukom.

37' Šimunac dobiva žuti zbog nesportske proslave gola.

36' GOL 1:1 Vlatko Šimunac

35' GOOOOOOL 1:0 Leon Benko s ruba šesnaesterca, nakon duge opsade gostujućeg gola upućuje udarac točno uz lijevu stativu.

28' Varaždin preuzeo inicijativu i vezeo nekoliko napada.

19' Još se osjeća nervoza kod varaždinskih nogometaša, pa više griješe nego što je to obično. Ekipa Solina vrlo dobro stoji na terenu i vrši pritisak.

12' Gosti i dalje imaju loptu više u svojim nogama i više se igra na polovoci Varaždina.

5' Početno ispitivanje snaga, čak igrači Solina više napadaju i dolaze u poluprilike.