HNK HAJDUK - NK VARAŽDIN

Varaždin poražen na Poljudu u utakmici iz noćne more

Objavljeno: 27.09.2020. 21:26

Zadnja izmjena: 27.09.2020. 21:36

U 6. kolu HT Prve lige Varaždin se vraća s gostovanjaiz Splita bez bodova. Poraženi su od Hajduka 2:0.

Za Varaždin je sve krenulo u krivom smjeru od samog početka utakmice. U 5. minuti Hajduk već vodi iz velike greške obrane. koja propušta loptu kroz peterac te Gyurcso skoro ni kriv ni dužan postiže gol. Nakon toga u 15. minuti Varaždin ostaje s igračem manje jer Pellumbi dobiva izravni crveni karton zbog prekršaja.

Nakon pauze, na samom močetku drugog dijela Caktaš krade lopte i sam kreće prema varaždinskom golu. Zelenika izlazi s gola i dolazi do kontakta njega i hajdukovog napadača te se sudac odlučuje za kazneni udarac i žuti karton za Zeleniku. Tako od 49. minute vodi Hajduk 2:0. I da bi takav rezultat ostao do kraja pobrinulo se i vrijeme, odnosno nevrijeme. Do kraja utakmice travnjak na Poljudu se toliko natopio vodom da su skoro nastupili neregularni uvjeti za igru. Međutim, susret je dovršen i Varaždin ne uspijeva osvojiti bodove u Splitu.