BICIKLIZAM

Varaždinac Radoslav Rogina najbolji hrvatski natjecatelj na biciklističkoj utrci CRO Race

Objavljeno: 08.10.2019. 14:48

Zadnja izmjena: 08.10.2019. 14:50

U velikoj biciklistočkoj utrci kroz Hrvatsku CRO Race pobijedio je Britanac Adam Yates, koji vozi za ekipu Mitchelton-Scott, a najbolje plasirani hrvatski predstavnik bio je Varaždinac Radoslav Rogina, koji nastupa za ekipu Adria Mobil.

Yates je pobijedio s 22 sekunde prednosti ispred Talijana Davidea Villelle iz kazahstanske Astane, a svega 29 sekundi ispred trećeg Španjolca Victora De la Partea, člana američke momčadi CCC.
Yatesa, spada u vrhunske svjetske vozače a između ostalog je 2016. godine bio četvrtoj poziciji na Tour de Franceu. Ove godine je u velikoj formi i osvojio je druga mjesta na WorldTour utrkama Tirrenno-Adriatico i Volta a Catalunya.
Najbolje plasirani hrvatski biciklist bio je 40-godišnji neuništivi Varaždinac Radoslav Rogina, koji nastupa za slovensku ekipu Adria Mobil. U konačnom poretku osvojio je deseto mjesto s 2:09 minuta iza pobjdnika.