Varaždinci najbolji na državnom natjecanju osnovnih škola iz robotike

Piše: J.N./eVz

Objavljeno: 08.04.2014. 11:49

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

U Primoštenu je od 2. do 4. travnja održano 56. državno natjecanje mladih tehni?ara Republike Hrvatske i 2. smotra mladih poduzetnika. Na natjecanju je sudjelovalo 7.287 u?enika viših razreda osnovnih škola iz cijele Hrvatske, a znanje su odmjeravali u 13 kategorija.

U konkurenciji mladih roboti?ara iz cijele Hrvatske, u?enik 1. Osnovne škole Varaždin, Filip Kuzminski, je pod mentorstvom prof. Ivice Kolari?a ve? tre?i put osvojio naslov državnog prvaka u podru?ju robotike (u 5. i sada u 8.razredu u Robotici te u 7. razredu u Robotskom spašavanju žrtve).

U kategoriji Robotskog spašavanja žrtve, visoko 2. mjesto je osvojio u?enik 7.razreda Robert Špralja dok su odmah iza njega na tre?em mjestu Nera Kuzminski (5. razred) te ?etvrtom sa istim brojem bodova Sven Vojnovi? (5.razred). Rije? je o u?enicima 1. Osnovne škole Varaždin.

- Kao i dosad, nadolaze?im mladim roboti?arima, izazov koji ih dodatno motivira je - „pobijediti Filipa“, a svojim plasmanom na natjecanjima su pokazali da ?emo o njima još puno ?itati. Iako su konkurencija, svi oni rado dijele znanje i pomažu jedni drugima – isti?u ?lanovi složne ekipe varaždinskih roboti?ara.