ŽENSKI RUKOMETNI KLUB KOKA

Varaždinke samouvjereno protutnjale Umagom

Objavljeno: 10.11.2018. 20:59

Zadnja izmjena: 10.11.2018. 21:02

U 9. kolu 1. Hrvatske rukometne lige za žene ekipa ŽRK Koka pobijedila u gostima ŽRK Umag. Već i rezultat 26:33 (13:16) pokazuje da su Varaždinke cijeli susret držale pod kontrolom i da pitanje pobjednika nije dolazilo u pitanje.

Početak susreta prošao je rezultatski izjednačen do 13. minute kada je zadnji puta rezultat bio izjednačen. Od tada Varaždinke vode a u 26. minuti prvi puta imaju pet golova prednosti, 9:14. Pred kraj poluvremena domaće rukometašice postiži dva gola za redom i na odmor se odlazi s 13:16.

Drugi dio susreta krenuo je sličnim scenarijem i rukometašice Koke ponovo imaju osjetniju prednost. već u 33. minuti rezuzultat na semafortu je 13:19. Do kraja susreta Varaždinke održavaju rastojanje s domaćim igračicama i tako osvajaju vrijednu pobjedu za dotano samopouzdanje prije europskog ispita, sljedeći vikend. U Varaždinu 16. i 18. studenog igraju utakmice Challenge kupa s ekipom Latsije iz Nikozije, a ligaški susret je odgođen.

Najefikasnije u redovima ŽRK Koka bile su Mrazović i Masnić s po osam pogodaka a odmah do njih bila je Čurić sa šest postignutih golova.