Varaždinska skijašica Iva Mišak 43. u slalomu na SP-u u Schladmingu

Objavljeno: 16.02.2013. 12:19

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:46

Mlada varaždinska skijašica, Iva Mišak nastupila je u slalomskoj utrci na Svjetskom prvenstvu u Schladmingu te na kraju doskijala do 43. mjesta, zaostavši za pobjednicom Mikaelom Shiffrin 11, 97 sekundi...

Varaždinka, kojoj je ovo drugi nastup na Svjetskom prvenstvu, spustila se niz stazu sa startnim brojem 72 te u prvoj vožnji doskijala do 49. mjesta s vremenom 47, 12 sekundi. U drugoj vožnji dodatno je popravila rezultat i stigla do 43. mjesta.

Naslov svjetske prvakinje odnijela je Amerikanka Mikaela Shiffrin za kojom je Mišakova zaostala 11, 97 sekundi, druga je bila Mihaela Kirchgasser sa 22 stotinke zaostatka za vodećom, dok je trećeplasirana Frida Hansdotter zaostala za Shiffrin 26 stotinki.

Osim Varaždinke, za Hrvatsku su nastupile, Sofija Novoselić koja je utrku završila na 38. mjestu, Andrea Komšić bila je 47., dok je Matea Ferk osvojila 51. mjesto.