Gradski derbi: Varteks pobijedio Varaždin pred 3500 gledatelja!

Objavljeno: 30.09.2012. 21:05

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 09:16

Pred oko 3500 tisu?e gledatelja na stadionu NK Varteksa, što se rijetko vi?a i na prvoligaškim susretima,  „navija?ki“ Varteks svladao je „originalni“ Varteks 2:1. Bio je to susret prepun emocija kojim su se White stonesi vratili na stadion , a vrlo u izjedna?enom susretu baš su oni bili Varteksov dvanaesti igra?...

Varteks – Varaždin ŠN

Gledatelja: 3500. Suci: Mario Zebec, Tomislav Hudika, Mario Galinec

Strijelci: 1:0 Poljan (11m 2), 1:1 Radi? (53, 2:1 Kostelac (67).

Varteks - Mar?eti? – Zajec, Ri?ko, Pomper, Drož?ek – Kastel, Da. Matu?ec- Horvat (od 46. Jelenski), Poljan (od 61. Kobzinek), Do. Matu?ec- Kostelac (od 87. Ježovita). Trener: Denis Vida?ek

Varaždin ŠN - Mihali?- Cvek, Gregori?,  Pribolšan- Vrbnjak, Stankovi?, Mešnjak, Sokser- Radi?, Mladenovi?( od 72. Labaš), Kuhta(od 50. Struški). Trener: Stanisalav Posavec

Žuti kartoni: Cvek (37), Da. Matu?ec (85), Stankovi? (90)

Na samom otvaranju susreta Varteksovci su stigli do prednosti. Obrambeni igra? Varaždin ŠN u 3. minuti nespretno je igrao rukom u šesnaestercu pa je sudac Zebec pokazao je na „bijelu to?ku“. Precizan je bio Marko Poljan, bacivši u trans White stonese koji su „okupirali“ isto?nu tribinu.

U osmoj minuti opasno su zaprijetili Varaždinci, no udarac Soksera s tridesetak metara zaustavila je greda.

Osam minuta kasnije velika prilika za Varteks, u kojoj se našao Kostelac, no njegov udarac zaustavila je vratnica. U 20. minuti dobro je glavom zaprijetio Mladenovi?, ali vratar Varteksa, Mar?eti? bio je na visini zadatka, zaustavivši njegov udarac.

Nogometaši Varaždina ŠN u nastavku prvog dijela imali su inicijativu te u 34. minuti postigli i pogodak, no Kuhta je pogodak postigao iz zale?a.

U samoj završnici prvog dijela tempo igre je pao, a ni jedna ekipa nije bila posebno opasna pa se na odmor otišlo s minimalnih 1:0 za Varteks.

Na otvaranju drugog dijela Varaždinci su krenuli po izjedna?uju?i pogodak, a on je i stigao u 53. minuti, kada je Borna Radi? drop-kickom sa tridesetak metara iznenadio Mar?eti?a.

Varteksovci su ?etiri minute kasnije uzvratili preko Kastela iz slobodnog udaraca, no njegov pokušaj otišao je pored gola.

Ono što im što Kastelu nije pošlo za nogom, uspjelo je Kostelcu, glavom u 67. minuti koji je iskoristio lošu reakciju obrane i vratara Varaždina ŠN i doveo Bumbare u vodstvo od 2:1.

Deset minuta kasnije Mar?eti? se iskupio za lošiju reakciju kod izjedna?uju?eg zgoditka Varaždin ŠN-a te rukom is?eprkao loptu Struškog u šesnaesterecu.

Nakon odli?ne intervencije vratara Varteksa, utakmice se jednostavno „umrtvila“ pa je susret na kraju završio 2:1.

Ivan Kostelac koji je Varteksu donio pobjedu bio je presretan postignutim pobjedni?kim pogotkom.

- Presretan sam što sam zabio za pobjedu. Osje?am se prekrasno i ovo je najljepši trenutak moje karijere - rekao je napada? Varteksa Ivan Kostelac

Strijelac izjedna?uju?eg zgoditka Varaždina ŠN-a Borna Radi? bio je op?injen prekrasnom atmosferom, a istaknuo je da je pobijedila bolja mom?ad.

- Varteks je više htio, vidio im se taj sjaj u o?ima. Mi smo preneiskusni iako smo se dobro držali, no njihovi navija?i, koji su napravili odli?nu atmosferu,  bili su im dvanaesti igra? - rekao je napada? Varaždin ŠN-a Borna Radi?

Uz Gregori?a, najiskusniji na trenu Zoran Kastel istaknuo je da je u Varaždinu došlo vrijeme da se glave stave skupa te da Varaždin ima kvalitetan nogometni klub.

- Ovo je prekrasno, a i dokaz da ljude još zanima nogomet u Varaždinu. Vrijeme je da se "glave stave skupa" i da u gradu imamo pošteni klub - zaklju?io  je igra? Varteksa Zoran Kastel