ŽRK KOKA - ŽRK OSIJEK 29:24

Važna i velika pobjeda ŽRK Koka za povratak samopouzdanja u nastavku prvenstva

Objavljeno: 20.10.2018. 20:20

Zadnja izmjena: 20.10.2018. 20:22

Oduševljenje u redovina ŽRK Koka nakon večerašnje pobjede na ekipom ŽRK Osijek u 5. kolu 1. HRL za žene rezultatom 29:24 (11:14). Nakon tri poraza zaredom, iako su tu i dvije utakmice s dvije daleko najjače ekipe dobro je došao prekid crnog niza. U nikad boljem trenutku došla je druga pobjede u 1. HRL za žene.

Skoro cijeli prvi dio utakmice rezultatski je pripao gošćama. Tako se i na odmor otišlo s prednosti od tri gola za Osječanke. Drugi dio susreta pripao je pak Varaždinkama u 36. minuti došlo je do izjednačenja 15:15, da bi se gošće ponovo vratile u utakmicu kod rezultata 19:19 u 45. minuti. Obje ekipe se izmjenjuju u vodstvu i rezultat je stalno poravnat. Tako je 21:21 u 49. minuti ali od tada kreće završnica a la Koka i krajnji rezultat je solidnih 19:24.

Najviše pogodaka u redovina Varaždinki postigla je Silvija Masnić i to 7, slijedi ju kapetanica Ines Domjan sa 6, a po 4 gola postigle su Terezija Čurić i Tea Jalušić, s po 3 gola pridružile su im se Jelena Blažek i Katarina Mrazović.

U 6. kolu 1. HRL za žene Koka gostuje u Bjelovaru kod istoimene ekipe.