GRADSKI RUKOMETNI KLUB VARAŽDIN1930

Važna pobjeda Varaždinaca protiv drugopolasiranog Poreča za bijeg iz "opasne zone"

Objavljeno: 16.12.2018. 09:11

Zadnja izmjena: 16.12.2018. 09:19

Posljednje ovogodišnje kolo u Premijer ligi bilo je sretno za rukometaše GRK Varaždin 1930. U susretu 12. kola pobijedili su u gostima drugoplasiranu ekipu Poreč rezultatom 23:24 (13:11).

Kao što se vidi i po konačnom rezučtatu utakmica je bila puna preokreta. Dabrovi su bolje početli i iznenadili domaćina te u 17. minuti vodili rezultatom 4:8. Tada Poreč odgovara na izazov i u 24. minuti je izjednačeni rezultat na 9:9. Do odmora domaći rukometaši prelaze u vodstvo i rezultat je 13:11.

Početak drugog poluvremena protiče u nadigravanju u kojem Varaždinci u 45. minuti dolaze do izjednačenja na 18:18. Dabrovi nastavljaju u istom ritmu a rezultat je stalno izjednačen. Na kraju slavili su Dabrovi golom Dominika Novaka u posljednjim trenucima susreta.

Najviše golove za Varaždince postigao je Luka Trojko i to 9 golova, alijedili su ga Dominik Novak s 5 i Tomislav Špruk sa 4 gola.

Varaždinci su trenutno na osmom mjestu prvenstvene ljestvice s 10 osvojenih bodova, iza njih su ekipe Rudara i Gorice s 8, osnosno 3 osvojena boda u jesenskom dijelu lige.

Premijer liga se nastavlja 2. veljače, kada će GRK Varaždin biti domaćin ekipi iz Umaga.