Vidovčani do pobjede teže od očekivanog

Rukometaši Vidovec Biosa teže nego očekivano došli su do pobjede protiv
Objavljeno: 17.10.2010. 14:44

Zadnja izmjena: 07.12.2015. 08:56

Mnogo teže nego što to kona?an rezultat sugerira, mom?ad Vidovec BIOS-a stigla je do druge doma?e pobjede te zadržala stospostoni u?inak u prvenstvu 2. HRL Sjever. U sljede?em kolu Vidove?ki gostuju u Borovu, dok je za dva tjedna na rasporedu prvi ovosezonski derbi, kada u Vidovec stiže Ivanska. Da je Slatina vrlo neugodna ekipa vidjelo se u Vidovcu ve? od prve minute, jer je vanjska linija, Bekec, Bo?kaj, Pavi? zadavala mnogo problema svojom pokretljivoš?u favoritima iz Vidovca. Držali su se gosti, pred oko 250 gledatelja u Vidovcu, vrlo solidno do sredine prvog dijela. Tada su se doma?i «odlijepili» te na krilima Sveteca (7) i Lovren?i?a (9) otišli na odmor s pet pogodaka prednosti – 18:13. O?ekivao se rutinski posao u drugom dijelu, Vidovec BIOS je i poveo 19:13, no gosti s ?ak pet uzastopnih pogodaka stižu na samo minus 1. U 43. minuti ?ak i stižu do izjedna?enja, ubrzo su i poveli 22:23, na o?aj doma?in navija?a. Igrali su vrlo brzo, pokretljivo, na gol Vidovca, odgovarali su «brzim centrom» i brzim pogocima. Stvari se ipak po?inju «rasplitati» u posljednjem dijelu utakmice, a doma?i rukometaši rade seriju 5:0, te od 24:24, dolaze do 29:24. O nervozi doma?ina govori dovoljno i tre?e isklju?enje Malnera u 51. minuti, no pitanje pobjednika je u tim trenucima ipak ve? bilo riješeno. Odli?an visoki ritam gosti više nisu mogli pratiti, te je Vidovec BIOS do kraja susreta ubilježio i uvjerljivu pobjedu. Na karju je dvorana ispratila vidove?ke rukometaše pljeskom s terena. Trener Melnjak nije mogao biti zadovoljan nakon utakmice: - Ne smiju nam se ovakve stvari doga?ati. Moji igra?i morali su pokazati više ozbiljnosti na po?etku nastavka, a ovako smo morali «drhtati» do posljednjeg dijela utakmice. Šteta, mogli smo bez puno stresa riješiti ovaj susret, a sve pohvali ekipi Slatine, koja je vrlo ozbiljna ekipa. – istaknuo je trener Vidovec BIOS-a Zvonimir Melnjak. Ono što svakako raduje jest ?injenica da je dvorana ponovno bila ugodno popunjena, da smo vidjeli nastup mladih vidove?kih mažoretkinja i cheerleadersica, da se potvrdilo da je ova rukometna pri?a vrlo lijepo «sjela» Vidov?ancima, ali i Varaždincima. Za dva tjedna na rasporedu je i derbi dosadašnjeg dijela prvenstva, protiv Ivanske, gdje ?e sigurno dvorana biti premala za sve zainteresirane. Vidovec BIOS – Slatina 36:28 (18:13) Vidovec. Dvorana OŠ Vidovec. Gledatelja: 300. Suci: Bel?i? (?akovec) i Maroševi? (Sveta Marija). Vidovec BIOS – Benko, Funda 1, Dobovi?nik 2, Lili?, Paji?, Brkinja? 1, Svetec 7, Brezi? 1, Melnjak 1, Posavec 1, Jergan, Vujovi?, Lovren?i? 9, Malner 9(4), Golub 3, Turkovi? 1. Trener: Zvonimir Melnjak. Slatina – Šomo?i, Krpa?i?, Filipovi? 1, Bekec 6, Medved 3, Pokrivko, Poje, Pavi? 11(5), Bo?kaj 1, Dragojevi?, Balkovi?, Jane?i? 5. Trener: Slaven Pokrivko. Isklju?enja: Vidovec BIOS 18 minuta (Malner 2+2+2, Dobovi?nik 2+2, Svetec 2, Melnjak 2, Turkovi? 2); Slatina 10 minuta (Bo?kaj 2+2+2, Medved 2, Filipovi? 2). Sedmerci: Vidovec BIOS 6(5); Slatina 5(5).