Vidovec BIOS u osmini finala kupa!

Objavljeno: 27.01.2011. 08:40

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:08

Rukometaši Vidovec BIOS-a pobjedom nad Prelogom, rezultatom 35:26 plasirali su se među 16 najboljih hrvatskih ekipa u kupu.

Susret je započeo s lagodnih 4:0 za Vidovec BIOS, a prednost domaćih rukometaša lagano se «topila» do 8:8. Vidovčani na odmor ipak odlaze s minimalnom prednošću (12:11), a u nastavku ponovno Prelog izjednačava na 13:13 u 32. minuti. Tek tada vidovečki rukometaši ubacuju u višu brzinu te sa osam uzastopnih golova odlaze na nedostižnih 21:13.

Sve do kraja utakmice bilo je tek «odrađivanje» posla. Vidovec je igrao odličnu obranu, Vujović je na golu bio iznimno raspoložen, a u napadu ipak ima još mjesta za popravke. Ipak, pripreme su tek započele za vidovečke rukometaše, koji su nakon Ivančice, Varteksa, uspješno apsolivrali utakmicu protiv još jednog kluba iz višeg ranga natjecanja.

Uz dobru obranu i Vujovića na golu, najviše su se istaknuli Turković i Golub sa šest golova, dok je Svetec postigao četiri. U redovima Preloga jedini koji je nešto uspijevao bio je Matić sa šest golova.

Vidovec BIOS je tako stigao do osmine finala, a već za dva tjedna, borit će se i za ulazak u četvrtfinale. Nije nemoguće, no ovisno je o "plesu kuglica" i izbjegavanju najjačih ekipa, da Vidovec BIOS uspije u i toj "nemogućoj misiji".

Vidovec BIOS – Prelog 35:26 (12:11)

Vidovec, dvorana OŠ Vidovec. Gledatelja: 400. Suci: Feletar i Ladić (oba Bjelovar).

Vidovec BIOS – Benko, Dobovičnik 3, Lilić 1, Kežman, Brkinjač 1, Svetec 4, Brezić 1(1), N. Melnjak 2, Posavec 3, M. Melnjak 1(1), Breljak 2, Vujović, Lovrenčić 1, Malner 4(2), Golub 6, Turković 6. Trener: Zvonimir Melnjak.

Prelog – Žeželj, Belić 2, Halić 1, Matić 6, Bergovec 2, Balog 2(1), Lesjak 1, Bratković 2, Lisjak 2, Belić 4(1), Hamonajec, Janušić 4. Trener: Saša Kuček.