Rukometaši Vidovec Biosa u Vidovcu srušili i europsku Sisciju

Objavljeno: 26.09.2012. 22:09

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 09:16

Bila je to još jedna sjajna rukometna ve?er u Vidovcu, a rukometaši Biosa potvrdili su da nisu slu?ajno u Premijer ligi, pobijedivši najsnažniju mom?ad lige, europsku Sisciju...

Nakon dvije prve utakmice i nešto skromnijih partija, u srijedu nave?er Vidovec Bios izgledao je kao prava ekipa. Na parketu nije bilo lošeg igra?a, a ve? od prve minute mom?ad koju s klupe vodi Saša Ku?ek, izgledala je odli?no. Bodreni doma?in navija?ima, rukometaši Biosa poveli su 3:1, potom i 4:2, ali Sis?ani ipak pokazuju svoje ve?e iskustvo i okre?u utakmicu u prvom dijelu. Poveli su 9:6, a doma?i trener Ku?ek zove time-out u najboljem trenutku i okre?e ritam igre u korist svoje ekipe.

S tri uzastopna gola, Bios dolazi na 9:9, i stiže u prednost, koju više nisu ispuštali do kraja susreta. Semafor je na odmoru pokazivao 18:16 za doma?e rukometaše, a mogli su imati na odmoru i ve?e vodstvo, da su bili precizniji u nekim kontrama.

Bodreni odli?nim navija?ima, Bios podiže prednost na tri gola, ali potom Sis?ani poravnavaju te u 43. minuti rezultat glasi 24:24. Svetec i Vida?ek ponovno podižu prednost, a potom s tri uzastopna gola, Turkovi? rješava pitanje pobjednika. Deset minuta prije kraja, prednost Vidovec Biosa je velikih pet golova, a kako utakmica odmi?e, Vidovec Bios igra sve bolje. Prednost je u jednom trenutku bila i velikiuh sedam golova razlike, a na kraju velikih 35:29, i pobjeda vidove?kog kluba nad europskim Sis?anima.

- Takti?ki smo ih jako dobro snimili, znali smo svaku njihovu manu i tako smo prilagodili našu igru. Tako?er, znao sam da moji igra?i mogu, i danas su sve što smo radili, sproveli u djelo. Naša igra je u ulaznoj putanji, što je ohrabruju?e, iako ?e tijekom sezone ponovno biti oscilacija – istaknuo je nakon utakmice trener Vidovec Biosa Saša Ku?ek.

Odli?na je bila vanjska linija, s Turkovi?em na jednoj te Hermanom i Sršenom na drugoj strani i Vida?ekom kao „dirigentom“ igre. Na crti je još jednom nepogrešiv bio Miškovi?, sa sedam golova i najefikasniji pojedinac susreta, a i krila su bila na visini zadatka, kao i vratari Balent i Grd. No teško je izdvojiti bilo koga, igra? utakmice u srijedu nave?er bio je – Vidovec Bios, i trener Saša Ku?ek, koji je sve zajedno ukomponirao na najbolji mogu?i na?in.

U subotu Vidovec Bios odlazi u Buzet, a potom u goste Vidovcu dolazi Marina Kaštela, na još jednu rukometnu feštu.

Vidovec Bios – Siscia 35 29 (18:16)

Vidovec, dvorana OŠ Vidovec. Gledatelja: 600. Suci: Cindri? i Gonzurek (oba Osijek)

Vidovec Bios: Dobovi?nik, Pe?ek 2, Svetec 3 (3), Vincek 1, Melnjak 1, Sršen 4, Vida?ek 5, Breljak, Lovren?i? 2, Turkovi? 5, Miškovi? 7, Herman 3, Mar?ec 2.
Obrane: Balent 8+1, Grd 2+1, Matu?ec. Trener: Saša Ku?ek.

Siscia: Tomi? 1, Jurjevi? 2 (1), Žarkovi?, Bali?, Rai? 5, Balti?, Nui? 4 (3), Kevi? 2, ?utora 7, Niki? 1, Kobeti? 7, An?i?. Obrane: Bumbak 9, Biluši? 8, Palai?. Trener: Josip Raži?.

Sedmerci: Vidovec Bios 3 (3), Siscia 4 (6)
Isklju?enja: Vidovec Bios 16 minuta (Vincek 6, Herman 4, Pe?ek 2, Lovren?i? 2, Turkovi?2), Siscia 10 minuta (Nui? 4, Rai?, Balti?, Niki?).
Crveni karton: Vincek (58, Vidovec Bios)

Igra? utakmice: Vidovec Bios