Vidovec Bios tijesno do pobjede protiv Buzeta

Objavljeno: 04.05.2013. 22:20

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:46

Vidovec Bios stigao je u subotu, pred svojim gledateljstvom, do prve pobjede u Ligi za ostanak, svladavši Buzet, rezultatom 28:26, no pobjeda je izborena vrlo teško...

Samo pet minuta prije kraja Buzet je u Vidovcu vodio 25:23, ali do kraja utakmice gosti postižu samo jedan gol, a Vidovec Bios čak pet, za prvu pobjedu.

Gosti su bolje otvorili susret, povevši 0:3, što je bio nagovještaj tijesne utakmice. Domaćin ipak preokreće rezultat, te na odmoru ima 14:11. Kod gostiju je vrlo sodlidno branio Pavletić, Galijot je odlično predvodio napade, a Vrkljan zabijao s krila. I to čak triput iz „cepelina“.

U nastavku utakmice gosti kreću serijom 4:0, za 14:15, i minimalnu prednost drže do posljednjeg dijela susreta. Bila je to vrlo čvrsta utakmica, kao uostalom prije nekoliko tjedana. Kod domaćih je vrlo solidno igrao Herman, a utakmica je riješena u posljednjih pet minuta.

Alen Melnjak pogađa za 24:25, a Marčec iz penala poravnava na 25:25. Potom Vidaček odlično krade loptu, a Vidovec golom Turkovića prelazi u vodstvo, koje Jeftić podiže na dva gola razlike i utakmica je bila riješena, minutu i pol prije kraja.

Vrkljan smanjuje, a u posljednjm sekundama Marčec postavlja konačnih 28:26. Ovov pobjedom Vidovec Bios je preskočio Buzet na tablici, a sada ih čekaju još dvije domaće utakmice, protiv Bjelovara i Zameta.

Vidovec Bios – Buzet 28:26 (14:11)

Vidovec Bios – Grd (11+0 obr), Dobovičnik, Peček 2,  A. Melnjak 1, Jeftić 3, Svetec, Težak 1, Vincek 2, Vidaček 4, Črnila, Petric, Turković 1, Balent (1+0 obr.), Mišković 3, Herman 6, Marčec 5. Trener: Alan Belko.

Buzet – Šverko 1, Prodan, Poniš, Radnić  3, Gašpar 2, Ljubotina, Vukelić, Pobrić, Jović, Kozina 4, Gudić 4, Pavletić (12+1 obr.), Šćulac, Vrkljan 6, Galijot 6. Trener: Mario Sirotić.