UTRKA ZA MAČ GROFA DRAŠKOVIĆA

Vrhunska organizacija i rekordan broj natjecatelja u jedinstvenoj utrci oko Trakošćanskog jezera

Objavljeno: 03.07.2018. 15:04

Zadnja izmjena: 03.07.2018. 15:27

U Trakošćanu je u organizaciji AK Sloboda i suorganizaciji AK Varaždin održana 4. utrka za mač Grofa Draskovicha.

Organizatori su se ove godine potrudili prilikom pripreme utrke pa je u startnom paketu bilo puno više od dosadašnjih utrka. Tako su  svi dobili dry fit majicu, finišersku medalju, ručak i piće, pa se već sam broj prijava zaustavio na impozantnoj brojci od 560 prijavljenih. Bez obzira na broj prijavljenih utrku je ipak završilo rekordnih 435 natjecatelja. Vrijeme je bilo odlično pa su trkači i trkačice mogli uživati trčeći u prekrasnom ambijentu oko Trakošćanskog jezera te utrku završiti prolazom kroz cilj u samom dvorcu što utrci daje posebnu draž.

Trčati se moglo na dvije različite dionice i to u kratkoj utrci od 5,2 km i glavnoj utrci na 10,2 km. Kratku utrku završila su 202 natjecatelja dok je u glavnoj utrci na 10,2 km utrku završilo 233 natjecatelja.

Na kratkoj utrci kod muškaraca je pobijedio Đuro Komlenović (Cjevomont Kutina) u vremenu 19:38 ispred drugoplasiranog Rep Tomaša (AK Ormož) 19:55 i trećeplasiranog Nikole Štefanića (TK Maraton Krapina) 20:10.

Kod žena je pobijedila Simona Jambrošić (AK Sloboda) u vremenu 23:43 ispred drugoplasirane Štefice Bubnjarić (AK Varaždin)  25:36 i trećeplasirane Ivane Herent (AK Forca) 25:49.

U glavnoj utrci na 10,2 km s velikom prednošću pobijedio je hrvatski reprezentativac i višestruki državni prvak u planinskom trčanju Nikola Špoljar (AK Zabok) kojemu je trebalo rekordnih 36:25 minuta da otrči ovu prelijepu stazu. Na drugo mjesto plasirao se njegov klupski kolega Damir Hršak s vremenom 37:50, dok je treće mjesto osvojio Nikola Škvorc (AK Rudolf Perišin) 38:04.

Kod žena pobjedu je odnijela Ana Štefulj (AK Sljeme) u vremenu 45:34 ispred Mateje Kaniški (AK Varaždin) koja je opet otrčala odličnu utrku u vremenu 46:05. Na treće mjesto plasirala se Paula Šimunčić (AK Sloboda) otrčavši ovu dionicu u vremenu 46:58. Alenka Horvat (AK Varaždin) opet je otrčala odličnu utrku osvojivši 4. mjesto odmah iza Paule zaostavši samo 13 sekundi.