ATLETSKI KLUB VARAŽDIN

Vrhunski natjecateljski i organizacijski rezultati za 3. brdsku utrku Ivanec – Grebengrad

Objavljeno: 21.05.2019. 08:18

Zadnja izmjena: 21.05.2019. 10:39

U organizaciji AK Varaždin održana je 3. brdska utrka Ivanec – Grebengrad. Osim glavne utrke na 37,5 km održana je i kraća utrka pod nazivom Fun & Pain trail “Čevo – Grebengrad” dužine 7,8 km.

Na startu glavne utrke u Ivancu se okupilo gotovo stotinjak natjecatelja, a utrku je uspješno završilo njih 90. S obzirom da je duga utrka ujedno bila Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze, na startu su se očekivano pojavili i najbolji hrvatski brdski trkači i trkačice.

Igor Goričanec – viceprvak Hrvatske

Prava borba odvijala se na glavnoj utrci koja se ove godine osim pojedinačnog bodovala i za ekipno PH u planinskom trčanju na duge staze. Ovogodišnji pobjednik utrke je Nikola Špoljar, AK Zabok a drugi je bio Igor Goričanec, AK Varaždin.

Odličnom utrkom Igoru se pridružio i Andrej Hladnik koji je na kraju bio 9. Dinko Solić osvojio je 12. mjesto. Vrlo dobrom utrkom pridružio im se i Vladimir Slunjski koji je osvojio 15. mjesto u generalnom poretku kod muškaraca. Njima su se još priključili na 28. mjestu Marijan Huzjak, na 41. mjestu Nikola Stepan te na 62. mjestu Mato Meštrić.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Ines Jozić, Ultramaraton klub Mazator. Najbolja od domaćih natjecateljica bila je Alenka Horvat koja je odličnom utrkom osvojila 8. mjesto. Na 9. mjesto plasirala se Mateja Kaniški. Utrku su uspješno završile i  Ana Sajko na 17. mjestu te Višnja Čonkaš na 18. mjestu.

Ekipno Prvenstvo Hrvatske

S obzirom da je ova utrka ujedno bila i ekipno PH u planinskom trčanju na duge staze, zbrajala su se vremena tri najbolja natjecatelja iz svakog kluba i tako su se dobili i ekipni pobjednici.

U muškoj konkurenciji pobijedio je AK Dubrovnik (Bulić, Živković, Peček)  dok su 2. mjesto izborili članovi AK Varaždin ( Goričanec, Hladnik i Solić).

U ženskoj konkurenciji pobjeda opet za AK Dubrovnik (Urban, Faber, Gleđa), Članice AK Varaždin osvojile su su 4.mjesto.

Fun&Pain Trail “Čevo – Grebengrad”

Start kratke utrke bio je u Završju, pa preko Čeva do Grebengrada, krenulo je i završilo 87 natjecatelja.

U kratkoj utrci je pobijedio Matija Crnković, MK Hrvatski Sokol-Osijek, ispred Nevena Buhina iz Margečana. U ženskoj konkurenciji pobijedila je prošlogodišnja pobjednica Paula Šimunčić, AK Sloboda, Varaždin Simone Jambrošić iz AK Varaždin.