ATLETSKI KLUB VARAŽDIN

Vrijedni rezultati članova AK Varaždin na više natjecanja tijekom proteklog tjedna

Objavljeno: 18.09.2020. 17:26

Zadnja izmjena: 18.09.2020. 17:31

Članovi AK Varaždin u proteklom su tjednu nastupili na više utrka u kojima su ostvarili zapažene rezultate.

Simona Jambrošić nastupila je u reprezentaciji Hrvatske u Istanbulu na Prvenstvu Balkana za juniore i juniorke. Simona je nastupila u utrci na 5000 m i istrčala solidnu utrku u vremenu 18:58:34. To je bio prvi službeni nastup Simone u reprezentaciji Hrvatske.

U BBK Asi i Run Croatia održan je 2. LIDL Varaždin TRAIL 2020. Nastupiti se moglo na tri različite dionice i to u obiteljskoj utrci na 3 km, maloj utrci na 14 km i velikoj utrci na 24 km. Za utrku se odlučila i nekolicina članova AK Varaždin koji su ostvarili odlične rezultate. U utrci na 14 km Vladimir Slunjski osvojio je 2. mjesto u vremenu 1:14:19, a Vladimir Kirchbaum bio je 23. sa 1:56:06. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Anica Sitar u vremenu 1:32:30 ispred Eve Marije Jalšić (1:38:33). U utrci na 24 km pobijedio je Dinko Solić u vremenu 2:05:53, a nova članica AK Varaždin Ines Balog bila je odlična 2. sa 3:06:32 dok je Marina Obelić osvojila 7. mjesto.

AK Varaždin imao je predstavnicu i na 70. Hanžekovićevom Memorijalu – Maju Pačarić koja je nastupila u utrci na 800 m. U iznimno jakoj međunarodnoj konkurenciji Maja je istrčala u vremenu 2:10.06 čime je zauzela vrlo dobro 5. mjesto.

AK Varaždin imao je predstavnicu i na kupu i ekipnom PH za kadetkinje – Anu Goričanec koja je u subotu 12.09.2020. nastupila na utrci 600 m i istrčala 1:54,27 čime se plasirala na 20. mjesto.