Započela treća Triatlon liga 042, u prvom kolu 39 natjecatelja

Objavljeno: 08.07.2011. 17:32

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:10

Ove srijede održano je prvo kolo triatlon lige na i oko Aquacityja, a prva mjesto odnijeli su Gregor Stadaas i Matija Avirovi?, iz TK Me?imurje, dok su u ženskoj konkurenciji slavile Sara Cafuk, tako?er iz TK Me?imurje i Monika Radakovi? iz TK 042...

Ako još uvijek vrijedi stara poslovica da se po jutru dan poznaje, onda je od ju?er jasno da nas ?eka izvrsno triatlonsko ljeto u Varaždinu. To?no u predvi?enom vremenu na dobro znanim prostorima oko Aquacitya startala i 3. Triatlon liga koju organizira Triatlon klub 042 iz Varaždina.

Lijepo i ugodno vrijeme privuklo je i solidan broj natjecatelja koji su se okušali u dvije discipline - supersprint triatlonu (375 m plivanje + 14 km bicikl + 2,5 km tr?anje) i sprint triatlonu (750 plivanje + 21 km bicikl + 5 km tr?anje). Po?etak sezone je obe?avaju?i, jer 39 natjecatelja najve?i je broj u prvom kolu u ove tri godine.

Vjerojatno je tome doprinijela i dobro organizirana utrka za kup Hrvatske koja je održana prije desetak dana. Start obje discipline bio u isto vrijeme, a prvi je kroz cilj prošao natjecatelj u supersprintu Gregor Stadaas iz TK Me?imurje koji je nadmo?no slavio ispred Petra i Marija Vlahinje, kod žena je pobijedila juniorka iz TK 042 Monika Radakovi? ispred Sare Roži? iz PK Barok i debitantice na triatlon utrkama Lidije Leva?i?.

Na duplo dužoj dionici kod muškaraca je slavio Matija Avirovi? iz TK Me?imurja ispred klupskog kolege Igora Gori?anca i Adama Rožmari?a iz TK 042. Kod žena u jakom finišu pobijedila je juniorka iz TK Me?imurja Sara Cafuk ispred Karle ?ovi? iz TK 042.

Poslije utrke još dugo se uz lubenice i pokoji keks prepri?avalo i komentiralo upravo završeno prvo kolo. Liga je po?ela i ispred nas je još sedam uzbudljivih kola, zato do?ite i okušajte se u ovom atraktivnom sportu - supersprint je k'o stvoren za rekreativce koji se žele okušati u triatlonu. Triatlon liga nastavlja se sljede?e srijede 13. 07. sa startom u 18:15 h, poželjno je do?i pola sata ranije radi preuzimanja broja.