KOŠARKA

Županijski košarkaški kup osvojilo je ludbreški Grafičar

Objavljeno: 26.09.2020. 09:45

Zadnja izmjena: 26.09.2020. 10:00

Sinoć je u ludbreškog gradskoj sportskoj dvorani KK Garfičar pobijedio KK Ivančica iz Ivanca i tako osvojio naslov pobjednika Županijskog košarkaškog kupa.

Grafičar je  s rezultatom 82:67 pobijedio ivanečku Ivančicu i tako osvojio titulu najbolje košarkaške ekipe u Varaždinskoj županiji, u kup natjecanju.

U prvoj četvrtini još je bilo neizvjesno, brzi igrači Ivančice na kraju su bili svega na koš zaostatka za Ludbrežanima, 22:21. Druga četvrtina donijela je značajnu prednost za domaće košarkaše i usmjerila utakmicu. Tako je poluvrijeme završilo rezultatom 49:33.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto mirniju igru, a u završnic isusreta Ludbrežani su rutinirano sačuvali prednost na radost stotinjak gledatelja koji su ih bodrili cijelu utakmicu.

Najbolji u redovima Ludbrežana bio je kapetan Prprović s 25 koševa, Manuel Novak postigao je 18 koševa, a svi ostali igrači dali su svoj doprinos pobjedi. Slijedeća korak u Kupu "Krešimir Ćosić" je KK Međimurje.