odgovor

Stričak: 'Gospodine Čačiću, ako doista želite pomoći studentima, darujte im svoje zemljište u Zagrebu'

Piše: Nika Bosilj

Objavljeno: 06.02.2025. 12:47

Zadnja izmjena: 06.02.2025. 12:47

Nakon što je jučer predsjednik NS Reformisti Radimir Čačić izjavio kako je "Županija propustila EU natječaj za izgradnju Studentskog doma", danas se oglasio varaždinski župan Anđelko Stričak nazivajući te navode neistinitima.

Naime, kako navodi Stričak, Čačić je "u želji da privuče pažnju", plasirao svoj, kako ga naziva "utopijski projekt" pritom misleći na izgradnju studentskog doma u Zagrebu, prilikom čega se služio, kako navodi župan, "utopijama kako bi pod svaku cijenu „utopio“ druge".

- Jedino što je istinito u njegovom najnovijem istupu je da je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih objavilo u prosincu Poziv za dodjelu bespovratnih sredstava „Modernizacija, unaprjeđenje i proširenje infrastrukture studentskog smještaja“ - poručilo je Stričak i dodao kako su se za izgradnju i obnovu studentskih domova prijaviti su se mogla javna visoka učilišta ili ustanove Studentski centar kojem je djelatnost smještaj studenata.

'Prodavanje magle'

Stričak je pozvao Čačića da ukoliko, kako navodi, "Čačić doista želi pomoći studentima iz naše županije i osigurati im povoljan smještaj", daruje studentima njegovo građevinsko zemljište u Zagrebu.

- To su laži koje će sada stalno ponavljati, jer je očito uvjeren da građanima iznova može prodavati maglu, i to nakon „uspješne“ izgradnje „doma umirovljenika u Dubrovniku“, „škole u Zadru“, „posla stoljeća u Izraelu“ i „akvarija na vrhu Vodotornja“.    


Cijelo očitovanje varaždinskog župana Anđelka Stričaka pročitajte u nastavku:

Župan Stričak: Gospodine Čačiću, ako doista želite pomoći studentima, darujte im svoje zemljište u Zagrebu

U velikoj želji da privuče pažnju gospodin Čačić je u javnost plasirao svoj novi utopijski projekt, izgradnju studentskoga doma u Zagrebu. Nije sporno da ima sva prava promovirati svoje neostvarive ideje, ali se pritom svojim utopijama služi kako bi pod svaku cijenu „utopio“ druge.

Jedino što je istinito u njegovom najnovijem istupu je da je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih objavilo u prosincu Poziv za dodjelu bespovratnih sredstava „Modernizacija, unaprjeđenje i proširenje infrastrukture studentskog smještaja“.

Međutim, za izgradnju i obnovu studentskih domova prijaviti su se mogla javna visoka učilišta ili ustanove Studentski centar kojem je djelatnost smještaj studenata. Sve informacije o tom pozivu javno su dostupne: https://mzom.gov.hr/istaknute-teme/natjecaji-196/poziv-za-dodjelu-bespovratnih-sredstava-modernizacija-unaprjedjenje-i-prosirenje-infrastrukture-studentskog-smjestaja/6610  

Treba li pojašnjavati da Varaždinska županija nije visoko učilište, a niti studentski centar, isto kao što nije grad niti općina koji su se jedini ranije mogli prijaviti na natječaj za izgradnju domova umirovljenika? To su laži koje će sada stalno ponavljati, jer je očito uvjeren da građanima iznova može prodavati maglu, i to nakon „uspješne“ izgradnje „doma umirovljenika u Dubrovniku“, „škole u Zadru“, „posla stoljeća u Izraelu“ i „akvarija na vrhu Vodotornja“.    

Njegov najnoviji utopijski projekt ima još jednu manu: jedan od uvjeta za izgradnju studentskog doma je da prijavitelj ili partner bude vlasnik nekretnine ili nositelj prava građenja na nekretnini na kojoj će se objekt graditi.

Teško je vjerovati da gospodinu Čačiću nije poznato da Varaždinska županija, a niti njezine ustanove u svojem vlasništvu nemaju takvu nekretninu na području Zagreba.

Ako gospodin Čačić doista želi pomoći studentima iz naše županije i osigurati im povoljan smještaj, pozivamo ga da im daruje svoje građevinsko zemljište u Zagrebu.

Anđelko Stričak,

župan Varaždinske županije

Komentari