1.ŽNL: Varaždin ŠN s pet komada torpedirao Čevo i proslavio naslov prvaka

Objavljeno: 14.06.2015. 21:16

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:18

Nogometaši Varaždina ŠN u posljednjem kolu Prve županijske lige stigli su do uvjerljive 5:0 pobjede protiv Čeva i proslavili naslov prvaka.

Varaždinci su poveli već u prvoj minuti preko Mateja Pavišića, a na 2:0 povisio je Mateo Bandalo u 30. minuti. S tim vodstvom otišli su na odmor, a u drugom dijelu pala su još tri pogotka. U 75. minuti Bandalo je zabio za 3:0, u 85. Nikola Šobak, a 5:0 postavio je Valerio Puškadija u 86. minuti. Varaždinci su tako osvojili titulu najboljeg u Prvoj županijskoj ligi sa 68 osvojenih bodova.

U nedjeljnom derbiju odigranom u Cestici između drugoplasiranog Poleta i trećeplasiranog Obreša završilo je 2:1 pobjedom gostiju iz Sv. Ilije. Gosti su poveli preko Tomislava Hercega u 12. minuti, a minutu prije kraja prvog dijela Cestičani su izjednačili preko Gorana Mika.

Pobjedu Obrešu donio je Matija Cepanec u 90. minuti.

U preostalim susretima, Nedeljanec je slavio kod Lepoglave 3:0, Varteks je pobijedio Dubravku u Turčinu 2:1, Rudar 47 Dinamo 4:1, Podravac Mladost iz Šemovca 3:2, a istim rezultatom završio je i susret tuhovečkog Poleta i Srakara u korist Tuhovčana.

Najviše pogodaka palo je na susretu u Beletincu između domaće Bednje i Sloge, a završilo je 5:5.

Završilo je tako natjecanje u Prvoj ŽNL, a sada kako će lige izgledati sljedeće sezone saznat ćemo sljedećih dana.