uspjeh za anale

15-godišnja Kaja Sabol osvojila prvu seniorsku plivačku medalju u povijesti varaždinskog plivanja

Objavljeno: 23.06.2017. 19:51

Zadnja izmjena: 23.06.2017. 19:54

Danas je u Rijeci završio prvi dan otvorenog prvenstva Hrvatske i Slovenije u plivanju u okviru kojega su održana i službena opća prvenstva dviju država. Varaždinka Kaja Sabol osvojila je srebrnu medalju na 1500 metara.

Kaja je nastupajući za Čakovečki plivački klub ostvarila uistinu izniman uspjeh, jer sa svojih 15 godina ona spada u mlađu juniorsku kategoriju. No, u bazenu se ohrabrila suprotstaviti najboljim hrvatskim seniorkama i postigla povijesni rezultat, budući da se radi o prvoj seniorskoj medalji u povijesti varaždinskog plivanja. Uz to je u utrci na 200 metara leđno Kaja osvojila 4. mjesto i popravila svoj najbolji rezultat. Kaja će sutra i prekosutra nastupiti u još 4 discipline i čvrsto vjerujemo da će današnji uspjeh barem još jednom ponoviti - ako ne i popraviti.