3. HNL: Bjelovar namučio Podravinu, veliki preokret u zadnjih 10 minuta!

Objavljeno: 21.09.2014. 09:43

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:19

Nogometaši Podravine upisali su i četvrtu domaću prvenstvenu pobjedu, s tijesnih 3:2, u utakmici u kojoj je u 80. minuti protivnik Bjelovar još uvijek vodio 2:1!

Praktički je od početka utakmice sve išlo loše po Ludbrežane, u 25. minuti je Matej Bošnjak doveo Bjelovarce u vodstvo pa, iako je pet minuta kasnije Podravina izjednačila pogotkom Valjka iz kaznenog udarca, gosti su do odmora još jednom došli u prednost. Baš pred odlazak u svlačionicu, u 45. minuti, opet je Matej Bošnjak bio koban po Ludbrežane – 1:2.

- Katastrofalno loše smo odigrali to prvo poluvrijeme, nepovezano i bez imalo agresije. Rekao sam dečkima u svlačionici na odmoru da, ako se trgnu i izjednače na 2:2, da će protivnik biti gotov, da ćemo sigurno pobijediti – prepričao nam je nakon utakmice trener Podravine Slobodan Sudec.

Dugo su se Ludbrežani tražili, dugo tražili taj izjednačujući pogodak, a onda je deset minuta prije kraja mladi, 18-godišnji Teo Novačić raspalio s distance i europogotkom poravnao rezultat. I zaista je novi pogodak uslijedio brzo, igrač s najbogatijim iskustvom u redovima Podravine, napadač s prvoligaškim stažom u Varteksu, Hajduku, Istri 1961 – Mario Sačer – donio je pobjedu Podravini.

- Sačer je bio u ovoj utakmici naš junak, naš najbolji igrač, osim što je zabio za pobjedu na njemu je bio i penal za naš prvi pogodak. Uz njega, definitivno je zablistao mladi Novačić, svojim je ulaskom (početkom drugog poluvremena, op.a.) donio živost u našoj igri, a onda je postigao i stvarno prekrasan pogodak koji nas je vratio u utakmicu - rekao je zadovoljni trener Sudec.

Podravina je ovom pobjedom preuzela vrh tablice Treće HNL Istok, na ruku je Ludbrežanima išao remi ždralovske Mladosti i dosad vodeće Slavije (0:0), eventualno Podravinu može s liderske pozicije „skinuti“ Mladost iz Antina pobijedi li danas poslijepodne Varaždin.

Rezultati 6. kola Treće HNL Istok: Podravina – Bjelovar 3:2, Međimurje – Đakovo Croatia 2:0, Belišće – Koprivnica 1:0, Mladost (Ž) – Slavija 0:0, Slavonija – Virovitica 4:0, Vukovar 1991 – BSK 3:3, Višnjevac – Oriolik 1:0; danas igraju (16:30): Mladost (A) – Varaždin.

Poredak nakon 6. kola: 1. Podravina 13 bodova (gol razlika 14:8), 2. Slavija 12 (7:3), 3. Višnjevac 12 (7:5), 4. BSK 11 (14:10), 5. Mladost (Ž) 11 (11:8), 6. Mladost (A) 10 (11:3)... 12. Varaždin 6 (5:6)... 14. Đakovo Croatia 4 (5:10), 15. Oriolik 1 (2:10), 16. Virovitica 0 (5:21).