AK VARAŽDIN

Simona Jambrošić druga na 3. Westgate božićnoj utrci

Objavljeno: 20.12.2021. 08:41

Zadnja izmjena: 20.12.2021. 09:03

U nedjelju, 19. prosinca u Zaprešiću je u organizaciji AK Fit održana 3. Westgate božićna utrka powered by Atletski klub Fit. Oko 400 natjecatelja uživalo je u prekrasnom danu trčeći oko popularnog shopping centra Westgate.

Na ovoj, sve popularnijoj utrci AK Varaždin imao je svoje predstavnike koji su nastupili u glavnoj utrci na 5 km. Najbolja klupska trkačica Simona Jambrošić “poklonila” si je za Božić još jedno pobjedničko postolje otrčavši odličnu utrku u vremenu 18:06. Simona je tim rezultatom osvojila 2. mjesto dok je pobjednica utrke bila Tea Faber koja je istrčala novi rekord staze u vremenu 16:57. Treće mjesto osvojila je Sandra Šrut u vremenu 18.30.

U vrlo jakoj konkurenciji kod muškaraca nastupio je i novi član AK Varaždin Nikola Štefanić koji je također istrčao odličnu utrku i s rezultatom 16:21 osvojio 11. mjesto. Pobjednik utrke bio je Dino Bošnjak (AK Velika Gorica) u vremenu 14:54 ispred Tomislava Novosela – 15:02 i Silvije Tomca (AK Dinamo Zrinjevac) na 3. mjestu – 15:28.