Trkači i penjači

Ana Hrešć osvojila osmo mjesto na jakoj utrci Paklenica Trail

Objavljeno: 13.05.2016. 16:20

Zadnja izmjena: 13.05.2016. 16:22

Održana je utrka Paklenica Trail u sklopu 17. međunarodnog susreta penjača i planinara, a najbolji rezultat od varaždinskih trkača ostvarila je Ana Hrešć.

Nastupilo je 230 trkača, među kojima su trenutno najbolji slovenski i hrvatski brdski trkači, u tri kategorije.

Staze su vodile najatraktivnijim dijelovima Nacionalnog parka Paklenice. Četvero članova SRD 315 Sjeverozapad nastupili su utrci od 24 kilometara, koja je imala 1.300 metara uspona i spusta.

Ana Hrešć je osvojila odlično 8. mjesto, Maja Grgurić bila 22. među ženama, dok je u muškoj konkurenciji najbolji rezultat napravio Nino Vinković koji je stigao do19. mjesta.

Marko Dugandžić bio je dvadeseti, a Vanja Šomođi osvojio je 38.mjesto.

Članovi SRD 315 Sjeverozapad su, osim u trčanju, nastupili i na penjačkom maratonu. Vanja Ilisić i Božidar Kelin osvojili su 5. mjesto u kategoriji mješovitih parova, a Marijan Lonjak bio je odličan druži u kategoriji muškaraca.