Andrej Hladnik treći u Zagrebu na popularnom polumaratonu Ivan Starek

Objavljeno: 15.11.2022. 08:03

Zadnja izmjena: 15.11.2022. 08:06

U nedjelju je u Zagrebu na Jarunu u organizaciji AK Maksimir održan jedan od naših najdugovječnijih polumaratona, popularni polumaraton Ivan Starek i to već u svojem 35. izdanju.

Osim u utrci polumaratona, moglo se nastupiti i u utrci na 10 km (Jarunska desetka) i u utrci na 5 km (Jarunska petica). Ukupno je u sve tri utrke nastupilo oko 600 natjecatelja, a najviše u polumaratonu koji je uspješno završilo čak 344 natjecatelja.

Jedan manji dio članova AK Varaždin odlučio se za kraj sezone i nastup u ovoj utrci, a najbolji je i ovaj put bio Andrej Hladnik koji je istrčao odličnu utrku i s novim osobnim rekordom od 1:11:03 osvojio 3. mjesto. Bolji od Andreja bili su drugoplasirani Kristijan Rubinić (AK Jastreb) s 1:09:55 i pobjednik utrke Ivan Dračar (HAAK Mladost) s 1:09:38.

Odličnu utrku i nove osobne rekorde istrčali su i Zoran Križanić na 10. mjestu sa 1:16:07 te Tomislav Vertuš na 11. mjestu sa 1:16:43. Vrlo dobrom utrkom pridružio im se i Žarko Pozder sa 1:20:16 na 21. mjestu.

Marina Godinić je također istrčala odličnu utrku u vremenu novog osobnog rekorda u vremenu 1:29:10 te tim rezultatom osvojila 5. mjesto u generalnom poretku kod žena. U ženskoj konkurenciji je pobijedila Ana Martinović (AK Otok) sa 1:21:40 ispred Tee Faber (AK Dubrovnik) – 1:23:59 dok je 3. bila Nataša Šustić (AK Sljeme) sa 1:25:56.

Karmelo Mrvica i Stjepan Petrović nastupili su u utrci na 5 km, a istrčali su također odličnu utrku u vremenu svojih novih osobnih rekorda. Karmelo je bio 4. sa 16:35 dok je stjepan bio 6. sa 17:26.