Atletičari Slobode uspješni u Atletskom kupu Hrvatske

Piše: Mateja Rak

Objavljeno: 23.05.2017. 20:37

Zadnja izmjena: 23.05.2017. 20:37

Atletski kup Hrvatske za juniore i juniorke bio je vrlo upješan za atletičarke i atletičare atletskog kluba Slobode. Atletičarke su ukupno bile četvrte dok su dečki zauzeli šesto mjesto u ukupnom poretku.

Najprije valja istaknuti Petru Špicar s 11,47m u troskoku i Paulu Šimunčić s 11:41,81 na 3000m sa zaprekama koje su popravile varaždinske juniorske, a ujedno i seniorske rekorde. Petra je popravila osobni rekord za više od pola metra što pokazuje da je marljivo trenirala cijelu zimu. Isto vrijedi i za Paulu koja je usprkos padu na jednoj zapreki  i usprkos tome što je slomila ruku uspjela istrčati tako dobar rezultat. U ukupnom su plasmanu obje zauzele drugo mjesto.

Najviše bodova za klub osvojila je svestrana bacačica Ana Majdak koja je uz svojoj glavnoj disciplini koplju zauzela 3. mjesto, u disku je bila peta, u kladivu sedma i u kugli deveta.

Orhidea Leščak bila je druga na 100m prepone s 15,24s i deseta na 100m s 13.12s, dok je Ena Krebelj bila treća na 100m s 12,52s i četvrta na 200m s osobnim rekordom 25,33s.

Na kraju natjecanja iznenadila je i štafeta juniorki Slobode na 4×100m u sastavu (R.Leščak, E. Krebelj, P. Špicar, O. Leščak) koja je zbog odličnih izmjena iznenadila konkurenciju i s vremenom 50,40 s neočekivano osvojila visoko 2. mjesto.

Najbolji kod varaždinskih juniora bio je očekivano David Šalamon koji je s 2. mjestom na 400m i rezultatom 48,16 s potvrdio normu za juniorsko prvenstvo Europe. Na 200m je postavio novi osobni rekord 22,18s te također zauzeo 2. mjesto. Bodove za klub osvojili su još sprinteri na 100m Matija Žnidarić 11,47 s 9. mjesto i Matija Dvorski 11,62s 12. mjesto.

Tako su raspoložene juniorke ukupno bile četvrte, juniori u skromnom sastavu 14., dok su se sveukupno (juniorke i juniori zajedno) plasirali na solidno 6. mjesto.