Jaka konkurencija

Atletičarka Slobode Paula Šimunčić nastupila na Svjetskom školskom prvenstvu u krosu

Objavljeno: 28.04.2016. 16:01

Zadnja izmjena: 28.04.2016. 16:13

Na Svjetskom školskom prvenstvu u krosu koje se održalo Budimpešti nastupila je članica atletskog kluba Sloboda Varaždin Paula Šimunčić i osvojila 43. mjesto.

Nastupili su natjecatelji iz 27 zemalja s pet kontinenata u konkurenciji školskih i selekcijskih ekipa.

Na Margaret otoku gdje se održavalo natjecanje hrvatska ženska selekcijska ekipa osvojila je osmo mjesto. Prvo mjesto osvojila je selekcijska ekipa Maroka, iza koje slijede Australija te Španjolska.

Utrku dužine 3600 metara Paula je otrčala u vremenu od 12:22 što je bilo dovoljno tek za 43. mjesto u ukupnom poretku te 2. mjesto u hrvatskoj selekcijskoj ekipi.