KUP HNS

Bednja preokretom do pobjede, a Varteks ispao na jedanaeasterce

Objavljeno: 31.08.2022. 19:34

Zadnja izmjena: 31.08.2022. 21:47

U pretkolu Kupa HNS-a od dva varaždinska predstavnika jedan je prošao u sljedeći krug natjecanja.

Bednja je u Strmcu pobijedila NK Sava 4:6 (2:0) u utakmici punoj preokreta. Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu koji je vodio 2:0 prilikom odlaska na odmor. Brzim golom Žutog Bednja smanjuje rezultat, ali domaćin opet odlazi na 3:1, Leonardo Žuti je ponovo pogodio za smanjenje zaostatka, ali domaćin ponovo zabija za 4:2. Od tog trenutka kreće potpuni preokret. Teško je izdvojiti bilo kojeg igrača u zadnjih pola sata. Gledatelji su imali prilike vidjeti minijature i asistencije Kuljia, precizne centaršuteve Richarda de Paule nakon kojih pogotke postiže Holi i prekrasne pogotke mladog Ivančića i Dominika Božaka. Tako NK Bednja čeka nekog od zvučnih imena hrvatskog nogometa u sljedećem krugu Kupa.

Varaždinski Varteks gostovao je u susjednom Nedelišću i u također "infarktnoj" utakmici izgubio na jedanaesterce. Susret je završen neriješenim rezultatom 3:3 nakon 120 minuta, pa je pobjednik odlučen boljim izvođenjem jedanaesteraca domaćina. Golove za Varteks postigli su Šoštarić u 37. i 45. te Bebek u 104. minuti.