AK VARAŽDIN

Čak 62 člana AK Varaždin na utrci Polumaratona Zrinskih

Objavljeno: 26.04.2022. 07:59

Zadnja izmjena: 26.04.2022. 08:03

U Čakovcu je u organizaciji AK Međimurje, a u sklopu Polumaratona Zrinskih, održano i Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u polumaratonu. Trčalo je čak oko 300 natjecatelja, a postignut je i niz odličnih rezultata.

Iz AK Varaždin nastupilo je 36 natjecatelja u službenoj konkurenciji za PH. Ovom brojkom bili su najbrojniji sudionici službenog Prvenstva od ukupno 28 klubova u konkurenciji, a kad se tomezborije i članove koji su trčali u utrci polumaratona i na 5 km, nastupilo je ukupno 62 člana AK Varaždin.

U ženskoj konkurenciji su nastupile i hrvatske olimpijke, a naslov prvakinje Hrvatske osvojila je Bojana Bjeljac (AK Dinamo-Zrinjevac) u izvrsnom vremenu 1:14:14, a sa samo 4 sekunde zaostatke kao druga na cilj je stigla Matea Parlov Koštro (AK Svetice) u vremenu 1:14:18 dok se 3. mjestom morala zadovoljiti Tea Faber (AK Dubrovnik) sa 1:20:42.

Od natjecateljica AK Varaždin najbolja je bila Alenka Horvat koja je s rezultatom 1:40:39 osvojila 41. mjesto u službenom poretku za PH. Marina Godinić bila je 45, a Paulu Šimunčić se plasirala na 49. mjesto.

U muškoj konkurenciji naslov prvaka Hrvatske u polumaratonu osvojio je Dorian Miškulin (AK Svetice) u vremenu svog osobnog rekorda 1:08:34 ispred Ivana Dračara (HAAK Mladost) sa 1:09:07 dok je treći bio Petar Bratulić (AK Agram) sa 1:10:26.

Najbolji od članova AK Varaždin bio je Andrej Hladnik koji je osvojio 5. mjesto. Zoran Križanić je s novim osobnim rekordom osvojio vrlo dobro 20. mjesto. Marko Martinčić bilo je 25.

Ekipno PH

Kako se prvih troje iz kluba bodovalo i za ekipni plasman, zbroj vremena Andreja, Zorana i Marka – 3:49:57 bio je dovoljan za veliko 3. mjesto od 28 ekipa. Bolji su bili pobjednici, AK Kvarner s ukupnim vremenom 3:40:03 (Grdenić, Car-Pavlic, Peček), dok su drugo mjesto osvojili članovi AK Svetice s ukupnim vremenom 3:41:39 (Miškulin, Srdarević, Mikulić).

U ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojile su trkačice iz AK Svetice s ukupnim vremenom 4:13:39 (Parlov Koštro, Tomaš, Horvat), drugi je bio AK Agram s ukupnim vremenom 4:18:26 (Kovač, Ćulibrk, Malović), a treći AK Sljeme s ukupnim vremenom 4:27:15 (Šimunović, Jurišić, Bašić). Ženska ekipa AK Varaždin u sastavu: Alenka Horvat, Marina Godinić i Paula Šimunčić osvojile su vrlo dobro 8. mjesto od 18 ekipa u konkurenciji.