U konkurenciji 69 triatlonki

Članica varaždinskog TK-A Marathon 95 Jasmina Ilijaš prva na 27. izdanju dugog triatlona u mađarskom Nagyatadu

Objavljeno: 01.08.2016. 11:03

Zadnja izmjena: 01.08.2016. 11:08

Jasmina Ilijaš, članica varaždinskog Trkačkog kluba Marathon 95, senzacionalno je pobijedila na 27. izdanju dugog triatlona (3800 m plivanja, 180 km biciklizma i 42,2 km trčanja) u mađarskom Nagyatadu.

U konkurenciji 69 triatlonki Jasmina je utrku završila za 10 sati, 19 minuta i 37 sekunda te s 18 minuta prednosti pobijedila ispred Hajnal Adrienn iz Mađarske, koja je nakon plivačke i biciklističke dionice imala gotovo više od 20 minuta prednosti ispred u tom trenutku četvrtoplasirane Jasmine Ilijaš. Međutim, odličnim trčanjem Jasmina je istrčala maratonsku dionicu za 3:26:37 i uvjerljivo pobijedila u jakoj konkurenciji.

Osim Jasmine Ilijaš, u ženskoj konkurenciji odlično je nastupila poznata varaždinska triatlonka Karla Čović, koja je nedavno, i to kao prva Hrvatica, završila utrku trostruke Ironman duljine, s osobnim rekordom od 12:35:47 osvojivši 23. mjesto.

U muškoj konkurenciji, među 570 natjecatelja, najbrži je bio mađarski triatlonac olimpijac Marton Flander, a od Varaždinaca 13. mjesto osvojio je Goran Pongračić, završivši utrku u vremenu od 9:42:44. Osim njega, nastupili su i Saša Moslavac (11:14:54), Nevesin Samac (13:53:42) i Miljenko Rožmarić (14:52:56).