U Krapini je, u organizaciji TK Maraton Krapina, održan 9. Stihl Krapinski cener.

Za natjecatelje su bile ponuđene dvije dionice i to:

• kratka utrka na 5 km
  • glavna utrka po kojoj je i sam naziv utrke, na 10 km.

Unatoč kišovitom i vjetrovitom vremenu ukupno je u obje utrke nastupilo oko 200 natjecatelja. U glavnoj utrci na 10 km Nikola Štefanić iz AK Varaždin istrčao je vrlo dobru utrku i s vremenom 34:45 osvojio odlično 2. mjesto. Bolji od njega bio je samo Marko Gorički (AK Zabok) – 33:58. Na 3. mjesto plasirao se slovenski trkač Miran Cvet u vremenu 36:48. U toj utrci nastupio je još i Zvonko Artić iz AK Varaždin, koji je s vremenom 43:43 osvojio 17. mjesto (M45 – 6.).

Vladimir Slunjski 3. na 5 km

U utrci na 5 km također odličan nastup članova AK Varaždin. Vladimir Slunjski osvojio je 3. mjesto u generalnom poretku sa 19:11 (M45 – 3.). Ispred njega bili su samo pobjednik utrke Neven Čorko (AK Rudolf Perešin) – 17:19 i njegov klupski kolega Karlo Dimec – 18:38. Nastupio je i Kristijanu Cesaru koji je sa 20:10 osvojio vrlo dobro 8. mjesto.