GRK Varaždin 1930

Dabrovi ponovno bolji od Veprova za treće mjesto u Ligi za prvaka

Objavljeno: 08.05.2016. 09:52

Zadnja izmjena: 08.05.2016. 12:25

Rukometaši Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930 jučer su ponovno upisali dva boda protiv Dubrave, pobijedivši Zagrepčane 28:25.

Do 20. minuti rukometaši Dubrave imali su pogodak do dva prednosti na svojoj strani, no tada su Varaždinci izjednačili na 9:9 i serijom 4:1 poveli 13:10. Na odmor su otišli s vodstvom od 15:13.

U drugi dio Dabrovi su ušli uvjerljivo i već u 37. minuti imali plus pet (14:19), ali do 52. minute njihova se prednost istopila na samo plus jedan (21:22). No, rukometaši Vladimira Vujovića nisu dopustili iznenađenje u samoj završnici, već su slavili 28:25.

Najraspoloženiji u varaždinskim redovima bili su Ivan Horvat i Tomislav Hirš svaki s po pet golova.

U sljedećem kolu Lige za prvaka Varaždincima slijedi utakmica protiv Zameta, a prije tog susreta, idući vikend očekuju ih završnica Hrvatskog rukometnog kupa. Tamo se Dabrovi u polufinalu susreću s Dubravom.