Dabrovi slavili u napetoj utakmici protiv Dubrave

Piše: eVaraždin.hr

Objavljeno: 10.11.2013. 10:44

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:30

Derbi 10 kola Premijer lige, između Varaždina i Dubrave opravdao je očekivanja rukometnih zaljubljenika. Domaćin je na kraju stigao do vrijedne pobjede s tri gola razlike, za ostanak na vrhu tablice.

Zagrebačka Dubrava se u Varaždinu prezentirala u odličnom svijetlu te od početka zadavala dosta problema varaždinskim rukometašima. Susret je se dva pogotka odlično otvorio Herman, a u 10. minuti Dabrovi vode 7:5. Uporni gosti ipak okreću utakmicu te već nakon par minuta vode 9:8.

Domaćin se ipak pribrao, vratio u susret te do poluvremena Dabrovi ponovno vode, 15:13, u vrlo izjednačenom prvom poluvremenu.

Ekipa Alana Belka bolje kreće u nastavak igre, a imali su 18:15 i kontranapad, no nisu je iskoristili, a Dubrava se vraća na 19:19. I donijelo je to vrlo izjednačenu zavšnicu utakmice, gdje su gosti čak i poveli 23:24 nakon kontre Kljaića.

Golovima Horvata i Hermana domaći ulaze s 26:25 u posljednjih 10 minuta igre. Dumenčić potom pogađa stativu iz sedmerca, a potom još jednom Horvat pogađa za 27:25 te Jeftić za 28:25. Probudila se i varaždinska publika te dala podršku Dabrovima u ključnim trenucima. Po očekivanju, Horvat u tim trenucima ubacuje i sedmog igrača u polje te pokušava vratiti utakmicu na svoju stranu. Ipak, bliže od dva gola razlike nisu uspjeli stići.

Varaždin – Dubrava 35:32 (15:13)

Varaždin – Grd, Težak, Melnjak 1, Jeftić 2, Horvat 7, Trojko, Kontrec 1, Vincek, Sršen 5, Vidaček 4, Kuduz 1, Balent, Mišković 1, Herman 7, Marčec 4, Tokić 1. Trener: Alan Belko.

Dubrava – Grahovac, Kelemen 1, Vinković 5, Butorac 2, Prka, Kljaić 8, Vida 2, Pavlović 3, Dumenčić 7, Badžek, Čurić 2, Maričić, Punčec 2, Henigman, Volar, Mihaljević. Trener: Hrvoje Horvat.