Dabrovi visokom pobjedom do titule jesenskog prvaka Premijer lige

Objavljeno: 13.12.2014. 23:48

Rukometaši Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930 u subotu su u sklopu 15. kola Premijer lige gostovali kod Đakova i slavili 38:28. Time su završili prvi dio sezone na vodećoj poziciji...

Na startu susreta domaći Đakovčani imali su prednost. No, u 9. minuti pri vodstvu domaćina 5:3, varaždinski rukometaši do 13. minute napravili su seriju 4:0 i poveli 5:7. Do 19. minute uspjeli su se odlijepiti na pet pogodaka razlike i do odmora prednost povećali na plus šest (13:19).

Varaždinci su u drugi dio ušli furiozno i do 39. minute već imali deset zgoditaka prednost (17:27). U nastavku su povećali na plus 13 te lagano susret priveli kraju. Susret je završio 28:38.

Najraspoloženiji kod Dabrova bio je Vedran Huđ sa sedam pogodaka, dok je Martin Marčec dodao šest zgoditaka.

Dabrovi su tako visokom pobjedom završili prvi dio natjecanja u Premijer ligi te stigli do titule jesenskog prvaka. Prvenstvo se nastavlja 7. veljače.

Đakovo - GRK Varaždin 28:38 (13:19)

Đakovo: Petrović (11), B. Tot, Perić 1, Nađ 6, Barberić, Lubar 4, D. Tot 3, Saravanja 2, Eskerčić 3, Klepo 3, Pahanić 2, Punda 3, Čurić 1, Puljić, Perković.

GRK Varaždin 1930: Galić (6), Špikić (2), Šipić 4, Jeftić, Horvat, Kontrec 5, Vincek 1, Sršen 2, Vidaček 2, Čelić, Kuduz 5, Tokić 4, Huđ 7, Težak 1, Herman 1, Marčec 6.

Sedmerci: Đakovo 3/5, Varaždin 3/4

Isključenja: Đakovo - 4 minute, Varaždin - 2 minute