izvrsna utakmica varteksa

Današnjom pobjedom Nedeljanca NK Varteks učvrstio prvo mjesto u MŽNL

Objavljeno: 30.10.2016. 19:13

Jalžabet 5:0, Vinica (kup) 5:1, Zadrugar 5:1, Pušćine 2:0, Sloboda (S) 2:1, Nedeljanec 3:1. Ovo je pobjednički niz NK Varteksa, vodeće momčadi Međužupanijske nogometne lige, koja je današnjim trijumfom nad momčadi iz Nedeljancaučvrstila svoje 1. mjesto MŽNL.

Varteks je protiv Nedeljanca – pred čak 540 gledatelja na tribinama stadiona - odigrao jednu od boljih utakmica ove sezone pa si je prvi topnik Tomislav Medved mogao „priuštiti“ čak četiri promašene šanse kakve u pravilu ne propušta.

U 71. minuti – 2:0. Medved i Glavica odigrali su dupli pas, Medved pobjegao po lijevoj strani i zaobišao istrčalog vratara pa onda, iako je mogao i pucati, odigrao paralelu za Glavicu koji je naciljao lijevi donji kut pored dvojice gostujućih stopera.

U 85. minuti imao je Nedeljanec čak tri sjajna pokušaja za smanjenje, tresla se i vratnica Varteksovoga gola, a umjesto toga zabio je minutu kasnije opet Varteks. Harmicar je izveo slobodan udarac, a Broz se samo naklonio i glavom zabio za 3:0.

U sudačkoj nadoknadi zabio je i Glavaš za Nedeljanec, za konačnih 3:1.

U idućem kolu Varteks gostuje kod Zelengaja, a Podravina u Gojancu. Derbi će imati i Međimurci – u Nedelišće dolazi Polet iz Svetog Martina. Novi Marof gostuje u Čakovcu kod Sloge, Nedeljanec u Slakovcu, Zadrugar u Dunjkovcu-Pretetincu, Jalžabet u Murskom Središću. U Prelogu će igrati Mladost Komet i Pušćine.

MŽNL – poredak nakon 11. kola: 1. Varteks 25 bodova (gol razlika 25:9), 2. Polet (SMnM) 23 (22:8), 3. Nedelišće 21 (27:17), 4. Podravina 21 (21:11), 5. Mladost Komet 17, (21:21), 6. Zelengaj 17 (18:18), 7. Sloga (ČK) 17 (18:22), 8. Međimurec 16 (22:22)…