PLIVAČKI KLUB BAROK

Deset članova PK Barok osvojilo sedam medalja na Prvenstvu Hrvatske u Rijeci

Objavljeno: 28.12.2018. 10:32

Zadnja izmjena: 28.12.2018. 10:37

Plivački klub Barok na Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine u 25 m bazenima imao je deset predstavnika. Posljednje natjecanje u ovoj kalendarskoj godini okupilo je 406 plivača i plivačica iz 36 klubova.

Najveći uspjeh ostvario je Luka Cvetko s četiri osvojene medalje. Luka je ponovno potvrdio da je najbolji hrvatski junior na 50 m slobodno, te je postao državni prvak u ovoj disciplini, a u istoj disciplini osvojio je i 3. mjesto u mlađe seniorskoj kategoriji. Uz taj veliki uspjeh, Luka je bio i 2. na 100 m leđno i 3. na 100 m slobodno u juniorskoj konkurenciji. U svim disciplinama isplivao osobne rekorde i ušao u A finala.

Najbolja plivačica PK Barok, Martina Štefinec i na ovom natjecanju je dokazala da spada u sam vrhu ženskog prsnog plivanja. Osvojila je 3. mjesto na 200 m prsno, i to u juniorskoj, mlađe seniorskoj i seniorskoj kategoriji, dok je na 50 i 100 m prsno bila četvrta.

Kod juniorki, Lea Ćelić nastupila je u četiri discipline. Na 200 i 400 m slobodno, uz osobne rekorde, zauzela je 25. mjesta. Na 400 m mješovito je bila 19, a na 200 m mješovito 17.  Elena Škrapec, unatoč bolesti, nastupila je također u četiri discipline. Na 400 m slobodno bila je 31, na 100 m slobodno i 100 m leđno 35, te na 200 m leđno 32.

U kategoriji mlađih juniora, Lovro Pintarić je na 50 i 100 m leptir zauzeo 29. mjesta, dok je na 200 m leptir bio odličan 15.  Petra Gašparac je nastupila u pet disciplina. Najbolji plasman je imala na 200 m mješovito gdje je zauzela 20. mjesto, dok je na 100 mješovito bila 24, a na 100 leđno 29. Noa Stolnik se natjecala u tri discipline. Na 50  i 100 m prsno je zauzela 21. mjesta, a na 200 m prsno 17.  Patricija Lončarić bila je 20. na 50 m i 24. na 100 m prsno. Anamarija Zavrtnik i Nika Dobovičnik, ostvarile su izuzetan uspjeh samim nastupom na ovom Prvenstvu jer su po godištu još kadetkinje, tako da zaslužuju sve pohvale.